1/4 finału Pucharu Włoch w TVP Sport!

Już w najbliższych dniach na antenie TVP Sport czekają nas świetnie zapowiadające się spotkania 1/4 Pucharu Włoch. Wśród nich wtorkowy pojedynek Milan – Napoli. Będzie to drugie starcie tych dwóch zespołów w ostatnich dniach. W sobotę byliśmy świadkami nie tylko […]

Już w najbliższych dniach na antenie TVP Sport czekają nas świetnie zapowiadające się spotkania 1/4 Pucharu Włoch. Wśród nich wtorkowy pojedynek Milan – Napoli.

Będzie to drugie starcie tych dwóch zespołów w ostatnich dniach. W sobotę byliśmy świadkami nie tylko meczu ligowego, ale także historycznego debiutu Krzysztofa Piątka w barwach Milanu. Polski napastnik dostał w swoim debiucie około 20 minut i to wystarczyło, by włoskie gazety rozpisywały się na temat Piątka w kategorii najlepszego piłkarza tego nudnego spotkania. Mam nadzieję, że mecz tych dwóch drużyn w Pucharze Włoch będzie ciekawszy niż rywalizacja w Serie A. Wiele wskazuje na to, że od pierwszej minuty będzie mogli oglądać dwóch polskich napastników Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka. Który z nich podtrzyma szanse na kolejne bramki w tych rozgrywkach?

W środę czekają nas dwa kolejne ćwierćfinałowe spotkania Pucharu Włoch. Fiorentina (prawdopodobnie przyszły klub Szymona Żurkowskiego) zmierzy się we Florencji z Romą. Faworytem starcia piłkarze ze stolicy, choć ich ostatnie wyczyny w lidze przyprawiają ich kibiców o ból głowy. Viola gra mocno w kratkę, jednak mogą mieć w sobie dodatkową energię po niedzielnym meczu z Chievo, w którym po szalonych wydarzeniach wyrwali komplet punktów. Roma w niedzielę zaliczyła kolejną wpadkę w Serie A pozwalając Atalancie na odrobienie trzech bramek i ostatecznego uzyskanie remisu w spotkaniu, którego Roma teoretycznie nie mogła przegrać prowadząc w pewnym momencie trzema golami. Wspomniana Atalanta w Bergamo podejmie Juventus. Dla Starej Damy będzie to kolejna ciężka przeprawa, kilka tygodni temu Juve na terenie Atalanty potrafiło wycisnąć jedynie remis.

Na sam koniec czeka nas czwartkowe granie na San Siro, gdzie Inter zmierzy się z Lazio. Dla obu drużyn może to być chwila przełamania. Nerrazurri w dwóch pierwszych ligowych kolejkach po zimowej przerwie zdołało ugrać jedynie punkt, natomiast Lazio oba swoje mecze przegrało. Który z zespołów przełamie złą passę?

WTOREK – 29 STYCZNIA 2019

20:40 Puchar Włoch – 1/4 finału: AC MILAN – SSC NAPOLI na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

ŚRODA – 30 STYCZNIA 2019

17:55 Puchar Włoch – 1/4 finału: ACF FIORENTINA – AS ROMA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

20:40 Puchar Włoch – 1/4 finału: ATALANTA BC – JUVENTUS FC na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

CZWARTEK – 31 STYCZNIA 2019

20:55 Puchar Włoch – 1/4 finału: INTER MEDIOLAN – SS LAZIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Jakub Lipiec