1/8 finału Mistrzostw Świata U-20 w TVP Sport

Pięć spotkań 1/8 finału MŚ U-20 zostało już rozegranych, a pozostałe trzy odbędą się dzisiaj. O 17:30 równolegle będą toczyły się dwa mecze. W Lublinie spotkają się dwie azjatyckie drużyny – Japonia i Korea Południowa. Obie ekipy zakończyły grupowe zmagania […]

Pięć spotkań 1/8 finału MŚ U-20 zostało już rozegranych, a pozostałe trzy odbędą się dzisiaj.

O 17:30 równolegle będą toczyły się dwa mecze. W Lublinie spotkają się dwie azjatyckie drużyny – Japonia i Korea Południowa. Obie ekipy zakończyły grupowe zmagania na miejscu nr 2. Japończycy okazali się lepsi od Ekwadoru i Meksyku, gromadząc na swoim koncie 5. punktów. Koreańczycy z kolei sprawili dużą niespodziankę, wyprzedzając Portugalczyków, którzy byli jednymi z głównych faworytów tego turnieju. Wydaje się, że przed nami wyrównany pojedynek. W Bydgoszczy Francja zagra z USA. Trójkolorowi bez żadnych problemów wygrali swoją grupę, wygrywając wszystkie trzy starcia. Drużyna Stanów Zjednoczonych wygrała dwa spotkania, a gorsza okazała się jedynie od Ukrainy i ostatecznie zajęła 2. pozycję w grupie D. Faworytami dzisiejszego meczu są Les Blues.

O 20:30 w Bielsku – Białej zmierzą się reprezentacje Argentyny i Mali. Albicelestes wygrali swoją grupę z dorobkiem 6. „oczek” na koncie. Ulegli tylko Korei Południowej, którą jednak wyprzedzili dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Drużyna z Afryki zdobyła 4. punkty, tyle samo, co Panama. Malijczycy zajęli jednak 2. miejsce dzięki lepszemu stosunkowi bramek niż ich rywale. Dzisiejszego wieczora trudno spodziewać się innego scenariusza, niż awans Argentyńczyków do ćwierćfinału.

WTOREK – 4 CZERWCA 2019

17:25 Mistrzostwa Świata U20, Lublin – 1/8 finału: JAPONIA – KOREA POŁUDNIOWA na żywo
*(o 23:40  w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Hubert Bugaj

17:25 Mistrzostwa Świata U20, Bydgoszcz – 1/8 finału: FRANCJA – USA na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Szymon Borczuch

20:25 Mistrzostwa Świata U20 – 1/8 finału, Bielsko-Biała: ARGENTYNA – MALI na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Sławomir Kwiatkowski (z Bielska-Białej)

 

About Eryk Waniek