10. kolejka NFL w Eleven Sports

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 10. kolejka National Football League. Rozpoczynamy tym samym drugą część sezonu zasadniczej. Teraz każda wygrana jest na wagę złota. W kratkę na razie prezentuje się Arizona Cardinals. Po dłuższej przerwie zawodnicy Bruce’a Ariansa wracają do Glendale […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 10. kolejka National Football League. Rozpoczynamy tym samym drugą część sezonu zasadniczej. Teraz każda wygrana jest na wagę złota.

W kratkę na razie prezentuje się Arizona Cardinals. Po dłuższej przerwie zawodnicy Bruce’a Ariansa wracają do Glendale na swój stadion. W trzech poprzednich starciach na tym obiekcie odnieśli dwa zwycięstwa i raz przegrali. Przed tygodniem Cardinals pokonali San Francisco 49ers, wyrównując swój bilans na 4:4. Po serii czterech zwycięstw, porażki w ubiegły weekend doznali Seattle Seahawks. Przegrana była tym bardziej bolesna, że po raz pierwszy przegrali na swoim stadionie. Na wyjazdach spisują się nieznacznie słabiej, wygrywając dwa z czterech spotkań. Ekipa z północnego zachodu Stanów Zjednoczonych wyprzedza swoich najbliższych rywali w tabeli dywizji i jest wiceliderem.

W coraz poważniejszym dołku formy są futboliści Denver Broncos. Już ponad miesiąc zawodnicy Vance’a Josepha czekają na ligowe zwycięstwo. Ostatnie cztery potyczki to porażki, które sprawiły, że Broncos spadli na ostatnie miejsce w swojej dywizji. Bardzo dobry okres przygotowawczy i niezły początek sezonu nie mają na razie przełożenia na dalszą część rozgrywek. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja New England Patriots. Ubiegłoroczni Mistrzowie NFL nie mieli najlepszego początku sezonu, 2-krotnie przegrywając w 4. pierwszych kolejkach. Natomiast ostatnie spotkania w wykonaniu podopiecznych Billa Belickicka są już zdecydowanie lepsze, a formą zaczynają zbliżać się do poprzedniego sezonu.

Carolina Panthers nie odstępują na krok New Orlean Saints w walce o zwycięstwo w dywizji NFC South. Zawodnicy Rona Rivery wygrali dwa ostatnie mecze z drużynami ze swojej dywizji. Zarówno Atlanta Falcons, jak i Tampa Bay Buccaneers zaczynają zostawać w tyle w walce o pierwsze miejsce. Ta rywalizacja powinna rozegrać się między Panthers a Saints. O wygranej w dywizji nie przestają myśleć również Miami Dolphins, którym przed sezonem dawano niewielkie szanse na włączenie się do walki o pierwsze miejsce. jednak dopiero dwa ostatnie pojedynki były mniej udane dla ekipy z Florydy. Najpierw zostali rozgromieni przez Baltimore Ravens aż 40:0, a w ubiegły weekend przegrali z Oakland Riders, ale już tylko 3. „oczkami”.*

pasek2

PIĄTEK – 10 LISTOPADA 2017

02:25 National Football League – 10. kolejka: ARIZONA CARDINALS – SEATTLE SEAHAWKS na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 13 LISTOPADA 2017

02:25 National Football League – 10. kolejka: DENVER BRONCOS – NEW ENGLAND PATRIOTS na żywo
Ipla

WTOREK – 14 LISTOPADA 2017

02:25 National Football League – 10. kolejka: CAROLINA PANTHERS – MIAMI DOLPHINS na żywo
Ipla
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)