10. kolejka Nice 1. Ligi w Polsacie Sport

W piątek GKS Katowice zagra na własnym stadionie z Chrobrym Głogów. Gospodarze przegrali 3 ostatnie mecze i ich sytuacja nie wygląda na ciekawą. Sobotni mecz to starcie na szczycie tabeli pomiędzy Odrą Opole a Stalą Mielec. GKS Katowice na własnym […]

GKS Katowice na własnym stadionie gra słabo. Zwycięstwo i remis w 5 meczach nie sprawiają, że rywalom drżą nogi na katowickim stadionie. Gospodarze piątkowego spotkania po 3 porażkach z rzędu znaleźli się w strefie spadkowej i jeśli nie wygrają najbliższego meczu, to strata do „bezpiecznego” miejsca może wynosić już więcej niż 3 punkty. Chrobry także na własnym terenie nie spisuje się dobrze, ale na wyjazdach ani razu jeszcze nie przegrali. Głogowianie do soboty mieli najmniej straconych goli w lidze, lecz przegrali z Rakowem 2-3. Porażka nie była wielką sensacją, ale strata 3 goli już tak. Chrobry przegrał, ale utrzymał 4. miejsce, a strata do miejsca premiowanego awansem to tylko 1 punkt. W zeszłym sezonie dwukrotnie wygrywała drużyna z Katowic, ale z taką formą o podtrzymanie tej serii może być ciężko.

3 zespoły mają 17 punktów i zajmują pozycje 3-5. Oprócz wspomnianego Chrobrego Głogów, do tego grona należą Odra Opole i Stal Mielec. W sobotę Odra zagra ze Stalą i w tym meczu można spodziewać się wielu okazji do strzelenia goli. Oba zespoły zdobywają sporo bramek, ale ich obrony nie należą do najszczelniejszych. Odra 12 na 17 punktów zdobyła na własnym stadionie. W środę przegrali w Suwałkach po wyrównanym meczu 2-1. Stal jest niepokonana od 4 meczów, ale zwycięstwa przeplata remisami. Kibice Stali największe emocje w ostatnich 3 meczach przeżywali w ich końcówkach. Zwycięstwo z Rakowem i remis z Puszczą zapewniły im gole w ostatnich minutach. W meczu z GKS-em Katowice po 40 minutach prowadzili już 3-0. W drugiej połowie nie było tak kolorowo i stracili 2 bramki, ale ostatecznie zdobyli 3 punkty.