11. kolejka 2. Bundesligi na kanałach Eleven Sports

W tej serii spotkań kibice zobaczą trzy spotkania z drugiej ligi niemieckiej. Kolejka tradycyjnie rozłożona jest na piątek, sobotę, niedzielę oraz poniedziałek. Kolejkę rozpoczynamy w Magdeburgu, gdzie miejscowy zespół podejmie ekipę Hamburga. Goście po słabych spotkaniach wypadli z podium. Oba […]

W tej serii spotkań kibice zobaczą trzy spotkania z drugiej ligi niemieckiej. Kolejka tradycyjnie rozłożona jest na piątek, sobotę, niedzielę oraz poniedziałek.

Kolejkę rozpoczynamy w Magdeburgu, gdzie miejscowy zespół podejmie ekipę Hamburga. Goście po słabych spotkaniach wypadli z podium. Oba zespoły w ostatnich swoich pięciu meczach trzy razy remisowały, raz przegrały i raz wygrały. Gospodarze będą za wszelką cenę odnieść zwycięstwo, bo aktualnie zajmują miejsce blisko spadku. Porażka może doprowadzić do tego, że następny tydzień już spędzą w strefie spadkowej. Gracze Titza nie prezentują od początku sezonu formy, która miała im dać prowadzenie w drugiej Bundeslidze od pierwszej do ostatniej kolejki. Jeśli gracze z Hamburga chcąc by ich przerwa od pierwszej Bundesligi nie trwałą dłużej niż rok to muszą grać zdecydowanie lepiej, bo na razie ich kibice mogą być bardzo zawiedzeni.

W sobotę widzowie będą mieć okazję zobaczyć w jakiej dyspozycji zespoły są z Koeln i Heidenheim. Wydawałoby się, że zdecydowanym faworytem tego meczu jest aktualny lider. Nic bardziej mylnego, ponieważ w poprzednich dwóch spotkaniach zdobył tylko jeden punkt. Wskutek tego nie ma już bezpiecznej przewagi na grupą pościgową. Brak zwycięstwa w tym meczu potwierdzi, że w zespole jest kryzys. Goście w tym starciu nie będą mieć nic do stracenia. Widząc, że ich przeciwnik prezentuje przeciętną formę, postawią na zdecydowany atak od pierwszej minuty. Jest to hit tej kolejki.

Na zakończenie kolejki Bochum podejmie Regensburg. Obie ekipy mają po piętnaście punktów i są sąsiadami w tabeli. Po stronie gospodarzy skuteczny duet tworzą: Hinterseer i Weilandt. W barwach gości skuteczna jest dwójka: Grunttner oraz Adamyan. W sezonie 2017/2018 w Bochum padł remis, w Regensburgu triumfowali przyjezdni. Przy korzystnych wynikach w innych spotkaniach zwycięski zespół może awansować tuż za podium, czyli na czwartej miejsce. W starciach między tymi klubami nie pada dużo bramek. Który duet wyjdzie z tego starcia zwycięski? Może jakiś inny zawodnik zostanie bohaterem swojej drużyny? Na te oraz inne pytania widzowie znajdą odpowiedź śledząc mecze 11 kolejki w Eleven Sports.

PIĄTEK – 26 PAŹDZIERNIKA 2018

18:25 2. Bundesliga – 11. kolejka: 1. FC MAGDEBURG – HAMBURGER SV na żywo
Ipla

SOBOTA – 27 PAŹDZIERNIKA 2018

12:55 2. Bundesliga – 11. kolejka: 1. FC KOELN – 1. FC HEIDENHEIM na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK- 29 PAŹDZIERNIKA 2018

20:25 2. Bundesliga – 11. kolejka: VFL BOCHUM – SSV JAHN REGENSBURG na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak