11. kolejka Ligue 1 Uber Eats w Eleven Sports oraz Canal+ Sport

Jedenasta seria spotkań zapowiada się doskonale ze względu na wielki hit między Olympique Marsylia, a Paris Saint-Germain. Ponadto kilka innych ciekawych konfrontacji, a to wszystko w Eleven Sports oraz Canal+ Sport. Lille OSC – Stade Brestois 29 Lille mimo, że […]

Lille OSC – Stade Brestois 29

Lille mimo, że zajmuje dopiero 11 miejsce z 14 punktami to strata do wicelidera wynosi tylko cztery punkty. Ostatnia kolejka nie była jednak udana dla gospodarzy, którzy ulegli w delegacji beniaminkowi z Clermont 1:0. Zatem podopieczni Gourvenneca przerwali swoją serię trzech spotkań, w których zdobywali trzy punkty. Z mistrzem Francji zmierzy się Brest – przedostania drużyna w tabeli. Goście cały czas czekają na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

OGC Nice – Olympique Lyon

Jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki, ponieważ zagrają ze sobą ekipy z czołówki ligowej. Nicea oraz Lyon mają na swoim koncie po 16 punktów i zajmują odpowiednio 4 i 6 miejsce. Gospodarze znajdują się wyżej ze względu na lepszy bilans bramkowy. W poprzednim spotkaniu między zainteresowanymi stronami padł wynik 2:3 na korzyść Nicei, która triumfowała na wyjeździe. Wtedy zdecydowanym faworytem był utytułowany Lyon, teraz sytuacja wydaje się 50 na 50.

RC Lens – FC Metz

Gospodarze mimo, że przegrali w poprzedniej kolejce 1:0 na wyjeździe z Montpellier, to nadal znajdują się za PSG. Lens miało szczęście, że inne drużyny z ligowej czołówki potrąciły punkty. Przemysław Frankowski z Montpellier rozegrał pełne 90 minut, lecz nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Metz po dwóch porażkach z rzędu spadł do strefy spadkowej. Goście jak najszybciej będą chcieli opuścić czerwoną strefę tabeli ligowej.

AS Monaco – Montpellier HSC

Monakijczycy ulegając w ostatniej kolejce w prestiżowym spotkaniu 2:0 z Lyonem, przerwali swoją serię trzech wygranych z rzędu. Jednak drużyna z Księstwa tego dnia była zdecydowanie słabsza od Lyonu. Montpellier jest tuż za swoim rywalem w tabeli, tracąc tylko jeden punkt. Ostania wygrana z wiceliderem z Lens na pewno podniosła morale drużynie z Montpellier.

Olympique Marsylia – Paris Saint-Germain

W ostatnim spotkaniu 11 serii wielki hit Marsylia – PSG. Gospodarze podnieśli się ostatnio po słabszych występach i zdobyli trzy punkty w meczu z Lorient, jednak ich strata do prowadzącego PSG to już 10 punktów. Goście pewnie liderują, a w poprzedniej kolejce jeszcze zwiększyli swoją przewagę wygrywając 2:1 z Angers po bramkach Danilo oraz Mbappe. W niedzielny wieczór na Stade Vèlodrome szykują się niesamowite emocje.