1/16 finału Pucharu Polski w Polsacie Sport

Podczas tygodniowej przerwy w eliminacjach europejskich pucharów będziemy śledzić fazę 1/16 finału Pucharu Polski. Już na tym etapie rozgrywek dojdzie do kilku ciekawych rywalizacji. Kto wyjdzie z nich zwycięsko? Słabo tegoroczne rozgrywki rozpoczęła Wisła Puławy, która w dwóch pierwszych spotkaniach II ligi […]

Słabo tegoroczne rozgrywki rozpoczęła Wisła Puławy, która w dwóch pierwszych spotkaniach II ligi nie zdobyła ani punktu, ani bramki. Spadkowicz z I ligi zawodzi swoich kibiców, ale szansą na poprawę będzie wtorkowy mecz Pucharu Polski. W dwóch poprzednich spotkaniach tych rozgrywek wyeliminowali Raków Częstochowa, a także po rzutach karnych Pogoń Siedlce. Źle w sezon weszła również Legia Warszawa, odpadając już na drugiej przeszkodzie w eliminacjach Ligi Mistrzów. Nieznacznie lepsi okazali się piłkarze z Astany. Także w LOTTO Ekstraklasie nie najlepiej pokazuje się Mistrz Polski. Po 4. kolejkach, w których zdobyli tylko 4 punkty zajmują 10. miejsce. To kolejny słaby start sezonu ligowego w wykonaniu stołecznego zespołu. Przed rokiem jednym z apogeum była przegrana w 1/16 finału Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze.

Drugie spotkanie w ciągu czterech dni między sobą rozegrają Wisła KrakówWisła Płock. W piątek na obiekcie im. Kazimierza Górskiego 1:0 górą była „Biała Gwiazda”, która tym samym zanotowała już trzecie zwycięstwo w tegorocznym sezonie i plasuje się na pozycji wicelidera Ekstraklasy. Hiszpański zaciąg jak na razie bardzo dobrze spisuje się na polskich boiskach. Dobrą formę wypadałoby udowodnić w krajowym pucharze, w którym ostatnimi laty Wiślacy spisują się przeciętnie. Płocczanie oprócz porażki w ubiegły piątek, ulegli także na inaugurację sezonu z Lechią, ale już tydzień później potrafili sprawić niespodziankę, pokonując Lecha Poznań. Forma „Nafciarzy” na razie jest bardzo daleka, od tego, co zespół prezentował na starcie ubiegłego sezonu, gdy jako beniaminek długo utrzymywał się w górnej połowie tabeli.

Trzecią porażkę w rozgrywkach ligowych zanotowała Pogoń Szczecin. Portowcy tylko w Gliwicach zdołali zdobyć punkty, pokonując Piasta. Za zespołem Macieja Skorży trzy przegrane spotkania z pierwszą trójką rozgrywek, co pokazuje, że Pogoń miała bardzo trudne pierwsze mecze sezonu. Dodatkowo los nie oszczędził Szczecinian podczas losowania 1/16 finału Pucharu Polski, przydzielając im rozkręcającego się Lecha Poznań. Kolejorz słabo zaprezentował się w eliminacjach Ligi Europy, z których odpadli po dwóch remisach z holenderskim Utrechtem. W lidze po dwóch przeciętnych meczach z Sandecją i Wisłą Płock, przyszły dwa zwycięstwa – najpierw rozgromili Piasta Gliwice, a w ubiegłą niedzielę okazali się lepsi od Cracovii. W środę rozpoczną rywalizację o czwarty z rzędu finał krajowego pucharu.

Rewanżowy mecz 3. rundy eliminacyjnej Ligi Europy z FC Midtjylland był pierwszym przegranym w tegorocznym sezonie dla piłkarzy Arki Gdynia. Zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski ograł na starcie sezonu Śląsk Wrocław, a następnie 2-krotnie remisował: z Sandecją i Wisła Płock. Ekipa z Trójmiasta dobrze zaprezentowała się także w dwumeczu z Duńczykami. Do awansu zabrakło dwóch minut. Dla drużyny z Dolnego Śląska będzie to szansa na rewanż za porażkę w 1. kolejce. Wrocławianie po dwóch przegranych w Ekstraklasie zaczęli w końcu zdobywać punkty. Najpierw u siebie pokonali Lechię, a następnie w Gliwicach Piasta. Liczne zmiany, które zaszły przed sezonem zaczynają wreszcie przynosić Śląskowi punkty, które mają przywrócić ekipę z Wrocławia do europejskich pucharów. Najkrótsza droga do nich wiedzie przez Puchar Polski. Na początek – obrońca tytułu.

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)