13. kolejka 2. Bundesligi na kanałach Eleven Sports

Tak wyrównanej sytuacji w tabeli nie było od dawna. Różnica pomiędzy drugim, a dwunastym zespołem to aktualnie pięć punktów. To gwarantuje, że o awans walczy aż jedenaście zespołów. Do walki o utrzymanie właczył się zespół Dusburga, który  zaczął zbierać punkty. […]

Tak wyrównanej sytuacji w tabeli nie było od dawna. Różnica pomiędzy drugim, a dwunastym zespołem to aktualnie pięć punktów. To gwarantuje, że o awans walczy aż jedenaście zespołów. Do walki o utrzymanie właczył się zespół Dusburga, który  zaczął zbierać punkty.

W Padeborn zmierzą się dwa zespoły, które sąsiadują w tabeli z taką samą ilością punktów. Oba ekipy nie popisały się w poprzedniej kolejce. Gospodarze przegrali z walczącym o utrzymanie Duisburgiem, a Kiel zremisowało tylko 2:2 z Inglostadt. Obie kluby zmierzyły się ze sobą dwukrotnie w sezonie 2016-2017. Wówczas wygrał Holstein. Czy tym razem będzie podobnie?

W sobotnie popołudnie FC Koeln zmierzy się z Dynamo Drezno. Kozły w poprzedniej kolejce uległy ekipie Hamburga. Ta porażka spowodowała spadek zespołu z pierwszej na trzecią lokatę. Gracze Marcusa Anfanga będą zdecydowanym faworytem tego starcia. Jeśli gracze Dynamo wywieźliby z Kolonii trzy punkty to zrównaliby się punktami z drużyną, z którą się zmierzą.

W Berlinie dojdzie do hitu tej kolejki. Union podejmie Greuther Furth. W bramce gospodarzy zobaczymy Rafała Gikiewicza. Gospodarze są jedyną ekipą bez porażki w drugiej Bundeslidze i stracili najmniej bramek. Gracze Damira Buricia prezentują zmienną formę w ostatnich tygodniach. Czy ta forma starczy by Berlinczycy ponieśli pierwszą porażkę w sezonie?

Na zakończenie tej kolejki Bochum podejmie Darmstadt. Po statystykach ciężko wskazać faworyta tego starcia. W pięciu porzednich starciach dwa zwycięstwa gospodarzy, dwa gości oraz remis.

PIĄTEK – 9 LISTOPADA 2018

18:25 2. Bundesliga – 13. kolejka: SC PADEBORN – HOLSTEIN KIEL na żywo
Ipla

SOBOTA – 10 LISTOPADA 2018

12:55 2. Bundesliga – 13. kolejka: 1 FC KOLEN – SG DYNAMO DREZNO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 11 LISTOPADA 2018

13:25 2. Bundesliga – 13. kolejka: FC UNION BERLIN – SPVGG GREUTHER FURTHna żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK- 12 LISTOPADA 2018

20:25 2. Bundesliga – 13. kolejka: VFL BOCHUM – SV DARMSTADT 98 na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak