14. kolejka Bundesligi w Canal+ i Eleven Sports

Przed nami kolejne mecze w niemieckiej Bundeslidze. Hitem 14. kolejki pojedynek lidera tabeli Borussii Mönchengladbach z mistrzem Niemiec Bayernem Monachium. Transmisje na Eleven Sports i Canal+. W piątek o 20:30 mecz Eintrachtu Frankfurt z Herthą Berlin. Gospodarze od trzech kolejek […]

W piątek o 20:30 mecz Eintrachtu Frankfurt z Herthą Berlin. Gospodarze od trzech kolejek nie zdobyli punktów, a przed tygodniem przegrali 1:2 z Mainz. Zawodnicy ze stolicy dobili już do pięciu porażek. Nie pomogła na razie zmiana trenera. Z Jürgenem Klinsmannem na ławce Hertha przegrała 1:2 z Borussią Dortmund.

Hitem kolejki będzie starcie lidera Bundesligi – Borussii Mönchengladbach z mistrzem kraju – Bayernem Monachium. Po wpadce z Unionem Borussia wygrała 4:2 z Freiburgiem i utrzymała prowadzenie w tabeli. Bayern jest czwarty i do pierwszego miejsca traci cztery oczka. W poprzedniej kolejce Bawarczycy niespodziewanie przegrali u siebie z Bayerem 1:2. Na Borussia-Park z pewnością nie będzie łatwo o zwycięstwo. Z siedmiu drużyn tylko RB Lipsk zdołał wygrać w Mönchengladbach. Na Eleven Sports 3 zobaczymy rywalizację Lipska z Hoffenheim. Poprzedni mecz Byków zamknął się już po 30 minutach. Klub prowadził 3:0 z Paderbornem i miał spokojnie dokończyć spotkanie. Tak nie było i piłkarze musieli być czujni do ostatnich minut. Outsider w drugiej części zdobył dwa gole i pachniało kolejną niespodzianką. Ostatecznie Lipsk wygrał 3:2. Hoffenheim znów rozczarował, bo tylko zremisował 1:1 z Fortuną. Będzie to ważny mecz szczególnie dla gospodarzy, którzy mogą awansować na 1. miejsce w Bundeslidze. Borussia Dortmund zagra z Fortuną Düsseldorf. Zespół Luciene Favre’a nadal nie przekonuje. Borussia wygrała 2:1 z pogrążoną w kryzysie z Herthą. Również nieciekawa sytuacja panuje w Düsseldorfie. Klub jest tuż nad strefą spadkową. Być może na boisku zobaczymy pojedynki Łukasza Piszczka z Dawidem Kownackim. O 18:30 także ciekawy mecz z udziałem uznanych niemieckich marek. Na Bay-Arena Bayer Leverkusen podejmie Schalke. Aptekarze powtórzyli wyczyn Hoffenheim i wygrali w Monachium z Bayernem 2:1. Schalke jest niepokonane od pięciu spotkań. W każdym z nich strzelali przynajmniej dwie bramki. To zwiastuje ogromne emocje i sporą ilość goli.

W niedzielę dwa mecze. O 15:30 starcie beniaminków. Union Berlin kontra 1.FC Köln. Zdecydowanie lepiej radzi sobie zespół Ursa Fischera, który u siebie w trzech ostatnich meczach zanotował komplet zwycięstw. Źelaźni są na 11. miejscu, a w poprzedniej kolejce przegrali z Schalke 1:2 tracąc gola w ostatnich minutach spotkania. Koziołki zajmują dopiero 17. lokatę. Remis 1:1 z Augsburgiem niewiele zmienił i nadal klub jest pod kreską. Na zakończenie kolejki Werder Brema spotka się z Paderbornem. Gospodarze przerwali serię ośmiu meczów bez zwycięstwa. Dla Werderu wygrana z Wolfsburgiem była dopiero trzecią w tym sezonie Bundesligi. W pojedynku z Paderbornem wydają się być faworytem, ale ich najbliższy rywal przyzwyczaił, że gra dobrą jedną połowę. Tak było w Dortmundzie i na Benteler-Arena z Lipskiem. Czy na bremeńczyków to wystarczy? Transmisja o 18:00 w Eleven Sports 2.