14. kolejka National Football League w Eleven Sports 2

Trzy mecze dywizyjne pokaże w najbliższy weekend Eleven Sports 2. Każde z nich może okazać się bardzo ważne w kontekście składów fazy play-off. Do końca rundy zasadniczej pozostały tylko 4 kolejki. Bardzo ważne spotkanie rozegrane zostanie na inaugurację 14. kolejki […]

Trzy mecze dywizyjne pokaże w najbliższy weekend Eleven Sports 2. Każde z nich może okazać się bardzo ważne w kontekście składów fazy play-off. Do końca rundy zasadniczej pozostały tylko 4 kolejki.

Bardzo ważne spotkanie rozegrane zostanie na inaugurację 14. kolejki NFL. W walce o zwycięstwo w dywizji NFC South pozostają m.in. Atlanta FalconsNew Orleans Saints. Obie drużyny spotkają się ze sobą 2-krotnie w ciągu 17. dni! Na razie w lepszej sytuacji do awansu są „Święci”, którzy prowadzą w tabeli dywizji z bilansem 9:3. Początek sezonu dla drużyny z Nowego Orleanu nie był najlepszy, ponieważ przegrali pierwsze dwa spotkania. W kolejnych dziesięciu ulegli tylko raz. Z kolei „Sokoły” grają dość nierówno, choć początek był obiecujący. Zespół z Atlanty wygrał pierwsze trzy mecze i to w dobrym stylu, co dawało nadzieję na udany sezon. Później jednak, wraz z biegiem czasu, dyspozycja podopiecznych Dana Quinna była bardzo nierówna.

Również zaciętą walkę mamy w dywizji AFC North. W niedzielę na M&T Bank Stadium wicelider podejmie lidera. Baltimore Ravens bardzo udanie prezentują się w ostatnich kolejkach. Zwycięstwa pozwalają podtrzymać szanse nie tylko na awans do play-offów, ale również na zwycięstwo w dywizji, na które „Kruki” czekają od sezonu 2012, który to zakończyli porażką w SuperBowl. Na razie dość pewnie czuć się mogą futboliści Pittsburgh Steelers, którzy w Baltimore zagrają o zapewnienie sobie awansu do fazy pucharowej. Zawodnicy Mike’a Tomlina od początku sezonu są w bardzo wysokiej formie. Steelers tylko 2-krotnie doznali porażki, co stawia ich w roli jednego z głównych faworytów nawet do końcowego triumfu, na który czekają 9 lat.

Blisko rozstrzygnięć jest również w dywizji AFC East. To właśnie pojedynek dwóch drużyn z tej grupy zakończy 14. serię spotkań. Miami Dolphins mają jeszcze matematyczne szanse na awans do fazy play-off. Muszą jednak walczyć o jedną z dwóch „dzikich kart”. Szans na przegonienie w tabeli dywizyjnej New England Patriots już nie ma. Kluczowa była seria pięciu porażek z rzędu, którą udało się zakończyć w ubiegły weekend. Z kolei obrońcy tytułu szybko otrząsnęli się po niezbyt udanym początku sezonu i wrócili na czołowe miejsca w konferencji. Wciąż jednak oglądają plecy Steelers, którzy są liderami. Dla „Patriotów” pierwszym celem na końcówkę rundy zasadniczej jest przypieczętowanie zwycięstwa w dywizji, co najprawdopodobniej nastąpi na Florydzie.

PIĄTEK – 8 GRUDNIA 2017

02:25 NFL – 14. kolejka: ATLANTA FALCONS – NEW ORLEANS SAINTS na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 11 GRUDNIA 2017

02:25 NFL – 14. kolejka: BALTIMORE RAVENS – PITTSBURGH STEELERS na żywo
Ipla

WTOREK – 12 GRUDNIA 2017

02:25 Liga NFL – 14. kolejka: MIAMI DOLPHINS – NEW ENGLAND PATRIOTS na żywo
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)