15. kolejka OrlenLigi w Polsacie Sport

Przed nami druga kolejka w roku 2017 w siatkarskiej OrlenLidze. Polsat Sport pokaże m.in. spotkanie z udziałem lidera. Czy Mistrzynie Polski przedłużą swoją serię spotkań bez porażki? Chemik Police jest niepokonany w bieżących rozgrywkach. Aby przypomnieć ostatnią porażkę Mistrzyń Polski, […]

Przed nami druga kolejka w roku 2017 w siatkarskiej OrlenLidze. Polsat Sport pokaże m.in. spotkanie z udziałem lidera. Czy Mistrzynie Polski przedłużą swoją serię spotkań bez porażki?

Chemik Police jest niepokonany w bieżących rozgrywkach. Aby przypomnieć ostatnią porażkę Mistrzyń Polski, trzeba cofnąć się do 21 lutego 2016 roku. Wówczas lepsze okazały się siatkarki z Bielska-Białej w 19 kolejce sezonu zasadniczego. W tegorocznych zmaganiach Policzanki 2-krotnie traciły punkty, wygrywając po tie-breakach z Developresem Rzeszów i Impelem Wrocław. Jednak w ostatnich pięciu meczach nie przegrały żadnej partii. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz bardzo dobrze wyglądały w pierwszych 9. spotkaniach. Jednak w starciu z Budowlanymi Toruń doznały porażki, która zapoczątkowała fatalną passę, która trwa już 5. kolejek. Dopiero w ubiegłą środę Bydgoszczanki zdobyły pierwszy punkt od miesiąca. Przez tę słabą serię Pałac spadł z 3. na 6. pozycję.

W poniedziałek kamery Polsatu Sport będą w Toruniu, gdzie zmierzą się dwie najgorsze drużyny OrlenLigi. Beniaminek – Giacomini Budowlani Toruń zamyka tabelę z 10. punktami na koncie. Torunianki zaczęły rozgrywki od dwóch wygranych, ale później było znacznie gorzej. W ostatnich 12. meczach ligowych zdobyły zaledwie 4 punkty, wygrywając tylko jedno spotkanie. Bardzo słaby sezon rozgrywają zawodniczki BKS-u Bielsko-Biała. Zespół, który w minionych rozgrywkach zajął 7. miejsce, teraz jest przedostatni z zaledwie 11. „oczkami”. Co prawda Bielszczanki mają jedno zaległe spotkanie – z równie słabo spisującymi się Wicemistrzami Polski z Sopotu i ewentualna wygrana pozwoliłaby awansować nawet na 10. lokatę, ale to i tak niewiele w porównaniu z poprzednimi sezonami.

pasek2

SOBOTA – 7 STYCZNIA 2017

20:00 Orlenliga – 15. kolejka: CHEMIK POLICE – KS PAŁAC BYDGOSZCZ na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Krzysztof Wanio – Tomasz Wójtowicz

PONIEDZIAŁEK – 9 STYCZNIA 2017

18:00 Orlenliga – 15. kolejka: GIACOMINI BUDOWLANI TORUŃ – BKS PROFI CREDIT BIELSKO BIAŁA na żywo
Polsat Sport HDIpla
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra i lajfy.com, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)