16. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

To już przedostatnia seria spotkań w rundzie jesiennej. Na antenach Eleven Sports spotkania z Regensburga, Heidenheim, Magdeburga oraz Bochum. Hit tej kolejki to spotkanie piątego w tabeli – VFL Bochum z czwartym – FC Sankt Pauli. Kolejkę rozpocznie spotkanie Regensburga […]

To już przedostatnia seria spotkań w rundzie jesiennej. Na antenach Eleven Sports spotkania z Regensburga, Heidenheim, Magdeburga oraz Bochum. Hit tej kolejki to spotkanie piątego w tabeli – VFL Bochum z czwartym – FC Sankt Pauli.

Kolejkę rozpocznie spotkanie Regensburga z wiceliderem tabeli – FC Koln. Gospodarze w poprzednich tygodniach aż cztery razy remisowali i tylko raz wygrali. Podopieczni Achima Baierlorzera  zdecydowanie lepiej się czują grając na wyjeździe. U siebie ekipa z Ratyzbony zdobyła dotąd 10 punktów. Popularne Kozły po porażce z Hamburgiem trzy spotkania z rzędu wygrały. W tym spotkaniu będzie okazja zobaczyć lidera strzelców, którym jest Simon Terodde. Jego dorobek to 19 bramek i 2 asysty. Duisburg w tym tygodniu zmierzą się z Heidenheim na wyjeździe. Zawodnicy Torstena Lieberknechta ze swoich 13 punktów, 10 zdobyli na obcych stadionach. W sezonie 2017/2018 bilans spotkań był korzystny dla MSV, które na Voith-Arena wygrało, a u siebie zremisowało. Najsłabsza ekipa biorąc pod uwagę pięć ostatnich spotkań – Magdeburg zmierzy się z jedynym dotąd niepokonanym zespołem – Unionen Berlin. Goście dotąd są liderem tabeli meczów rozgrywanych u siebie. W tym starciu bramki klubu z Berlina będzie strzegł Polak – Rafał Gikiewicz. Mało prawdopodobne by zawodnicy z Saskonii pokonali Berlińczyków. W poniedziałkowy wieczór na Rewirpowerstadion Bochum zagra z Sankt Pauli. Wygrany tego starcia może awansować na trzecią lokatę, co daje baraż o awans do 1. Bundesligi. Ciekawostką tego starcia jest to, że gospodarze to drugi zespół spotkań u siebie, goście trzecia ekipa starć wyjazdowych. 

PIĄTEK – 7 GRUDNIA 2018

18:25 2. Bundesliga – 16. kolejka: SSV JAHN REGENSBURG – 1. FC KOLN na żywo
Ipla

SOBOTA – 8 GRUDNIA 2018

12:55 2. Bundesliga – 16. kolejka: 1. FC HEIDENHEIM – MSV DUISBURG na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 9 GRUDNIA 2018

13:25 2. Bundesliga – 16. kolejka: FC MAGDEBURG – UNION BERLINna żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK- 10 GRUDNIA 2018

20:25 2. Bundesliga – 16. kolejka: VFL BOCHUM – FC ST. PAULI na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak