16. kolejka PGNiG Superligi w nSport+ HD

Długa przerwa w rozgrywkach już za nami. Czas więc znowu przyśpieszyć tempo gry. Już w ten weekend czeka nas kolejna seria zmagań w PGNiG Superligi. Telewizja nSport+ pokaże dwa spotkania najbliższej kolejki.  W sobotnie późne południe zobaczymy starcie ekip z […]

W sobotnie późne południe zobaczymy starcie ekip z górnej części tabeli. Do zakończenia rywalizacji w sezonie zasadniczym już nie wiele czasu. Teraz więc liczyć się będzie każdy punkty i właśnie takie starcie nas czeka. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski podejmować będzie we własnej hali Gwardię Opolę. Dla gospodarzy każdy wywalczony punkt będzie na wagę złota. W tej chwili zajmują ósme miejsce w tabeli. Ostanie gwarantujące grę w play-offach. Dość lepszej sytuacji będą goście, którzy na tą chwilę plasują się na piątym miejscu z szansami na czwartą lokatę. Czeka nas więc dwóch ekip walczących do samego końca. W pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie w regulaminowym czasie gry padł remis 26:26. Dopiero po rzutach karnych ze zwycięstwa cieszyła się ekipa z Piotrkowa.

Niedzielny mecz to już starcie dwóch zupełnie różnych drużyn. MMTS Kwidzyn jest jedną z negatywnych zaskoczeń tego sezonu, plasują się dopiero na 6 miejscu z dużą już stratą do czołówki. Jednak w najbliższym spotkaniu z Wybrzeżem Gdańsk będą faworytem. Jednak jak przystało na derby Pomorza, oczekiwać się możemy wszystkiego.