1/8 finału Ligi Mistrzów w TakSięGra FM

W tym tygodniu rozegrane zostaną kolejne spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA. Na antenie TakSięGra FM przeprowadzone zostaną transmisje czterech spotkań, a dodatkowo do dyspozycji słuchaczy będzie Multiliga Mistrzów. Manchester City – FC Barcelona Jeden z najciekawszych szlagierów 1/8 finału Champions […]

W tym tygodniu rozegrane zostaną kolejne spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA. Na antenie TakSięGra FM przeprowadzone zostaną transmisje czterech spotkań, a dodatkowo do dyspozycji słuchaczy będzie Multiliga Mistrzów.

Manchester City – FC Barcelona
Jeden z najciekawszych szlagierów 1/8 finału Champions League, pomiędzy Barceloną, a Manchesterem City, to okazja dla mistrza Anglii za ubiegły rok, gdy w tej samej fazie Katalończycy rozbili CIty w dwumeczu 4:1. Nie wiadomo jak będzie tym razem, choć wydaje się, że kluczowa dla Manchesteru będzie postawa Sergio Aguero, który wreszcie odblokował się w Premier League i być może pomoże City powalczyć w tym dwumeczu. Barcelona natomiast ma za cel osiągnięcie lepszego wyniku, niż w zeszłym sezonie, gdy przegrali już w ćwierćfinale. Aby do tego doszło, Leo Messi i spółka muszą przejść podopiecznych Manuela Pellegriniego. Czy to się uda?

Juventus – Borussia Dortmund
We wtorkowy wieczór do gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów włączą się mistrzowie Włoch i wicemistrzowie Niemiec. Juventus-Borussia to powtórka z finału Ligi Mistrzów z 1997. Wtedy Dortmundczycy wygrali 3-1. Tym razem pojedynek między tymi dwoma zespołami będzie toczony we wcześniejszej fazie, w formule mecz i rewanż. Borussia przystępuje do meczu w nieco lepszych nastrojach, ale Juventus tanio skóry nie sprzeda. Wydaje się, że powinniśmy być świadkami wyrównanej rywalizacji. Pierwsze spotkanie odbędzie się na Juventus Stadium i w tym meczu Stara Dama powinna być lekkim faworytem, ale wszystko jest możliwe. Emocji i piłki na wysokim poziomie nie zabraknie.

Bayer Leverkusen – Atletico Madryt
Finalista ubiegłej edycji Ligi Mistrzów i jedna z najlepszych drużyn Bundesligi zmierzą się ze sobą w ⅛ finału Champions League. Ciężko wskazać faworyta – delikatna przewaga należy jednak do madrytczyków, którzy dążą do odreagowania lizbońskiej klęski, ale na ich drodze staje nieobliczalny Bayer Leverkusen. Aptekarzy nie powinno się lekceważyć, to samo można mówić o aktualnym mistrzu Hiszpanii.

Arsenal FC – AS Monaco
W środę będziemy świadkami kolejnego pojedynku pomiędzy klubami z Anglii i Francji. Na Emirates Stadium Arsenal podejmie AS Monaco. Klub z Księstwa zajął pierwsze miejsce w swojej grupie, mimo iż strzelił zaledwie 4 bramki! „Kanonierzy” zdobyli taką samą ilość punktów, co Borussia Dortmund, ale przez gorszy bilans punktowy podopieczni Arsène Wenger’a zakończyli fazę grupową na drugim miejscu. Mocniejszym, zespołem wydaje się być Arsenal, ale wszystko zweryfikuje boisko.

WTOREK – 24 LUTEGO 2015

20:40 Liga Mistrzów UEFA – 1/8 finału: MANCHESTER CITY – FC BARCELONAna żywo
TSG FM
Komentarz: Jakub Kaczmarek – Krzysztof Czyż


20:40
Liga Mistrzów UEFA – 1/8 finału: JUVENTUS – BORUSSIA DORTMUNDna żywo
TSG FM2
Komentarz: Łukasz Chmiel – Tomasz Chmielewski

20:40
Liga Mistrzów UEFA – 1/8 finału: MULTILIGAna żywo

Komentarz: Mateusz Orłowski; współpraca: Marek Pernal, Kamil Walczyk

ŚRODA – 25 LUTEGO 2015

20:40 Liga Mistrzów UEFA – 1/8 finału: BAYER LEVERKUSEN – ATLETICO MADRYT na żywo
TSG FM
Komentarz: Michał Skrzypski – Adam Śmietański

20:40
Liga Mistrzów UEFA – 1/8 finału: ARSENAL – AS MONACOna żywo
TSG FM2
Komentarz: Artur Kwiatkowski – Dawid Cach

20:40 Liga Mistrzów UEFA – 1/8 finału: MULTILIGAna żywo

Komentarz: Krzysztof Sędzicki; współpraca: Marek Pernal, Mateusz Orłowski

Przygotowali: Dawid Cach, Radosław Kępys, Tomasz Chmielewski, Piotr Głowacki-Grzyb

About REDAKCJA