18. kolejka Eredivisie w Polsacie Sport Extra

Po niespełna miesięcznej przerwie do gry wraca holenderska. 18. kolejka spotkań będzie miała swój początek już w piątek. Jak zatem zaprezentują się najlepsze ekipy ligi holenderskiej po takiej przerwie? Kto zaskoczy, a kto rozczaruje? Odpowiedzi na te oraz inne pytania […]

Po niespełna miesięcznej przerwie do gry wraca holenderska. 18. kolejka spotkań będzie miała swój początek już w piątek. Jak zatem zaprezentują się najlepsze ekipy ligi holenderskiej po takiej przerwie? Kto zaskoczy, a kto rozczaruje? Odpowiedzi na te oraz inne pytania w Polsacie Sport Extra.

AFC AJAX – FC GRONINGEN
Pierwszym noworocznym spotkaniem będzie starcie na Amsterdam Arena pomiędzy Ajaksem a Groningen. Faworytem wydają być się mistrzowie Holandii, jednakże sam pojedynek na pewno nie będzie należał do najłatwiejszych. Gronignen to zespół nieobliczalny, który potrafił w tym sezonie już ograć Amsterdamczyków w pierwszym meczu, 2:0, oraz urwać punkty chociażby PSV. Jak spisze się grając na stadionie mistrza Holandii?

VITESSE AHRNEM – PSV EINDHOVEN
W sobotę Vitesse Arhnem podejmie lidera PSV. W meczach towarzyskich goście spisywali się bardzo dobrze, inaczej było z ekipą z Arhnem, która swój mecz kontrolny przegrała. Gracze z Eindhoven w lidze uległa tylko dwa razy i będzie zdecydowanym faworytem tego meczu. W spotkaniach między drużynami ostatnio PSV wygrywał bardzo pewnie. Jednak takie powroty po przerwach bywają ciężkie. W tym meczu różniej emocji zabraknąć nie powinno.

FEYENOORD ROTTERDAM – FC TWENTE
W niedzielę na De Kuip w Rotterdamie dojdzie do niezwykle ciekawego pojedynku, w którym miejscowy Feyenoord zmierzy się z FC Twente. Obie ekipy zakończyły rok 2014 ligowymi zwycięstwami. Ten mecz nazwany został niezwykle ciekawym nie bez powodu. Gospodarze są na 3. miejscu w tabeli, zaś goście na 5. pozycji. Obie drużyny dzieli różnica ledwie trzech punktów. W pierwszej części sezonu w spotkaniu na Grolsch Veste padł bezbramkowy remis, który pogodził apetyty obu zespołów. Czy podobnie będzie tym razem?