19. kolejka Eredivisie w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra

Od dzisiaj do niedzieli zostanie rozegrana 19. kolejka Eredivisie. Transmisje 3 spotkań z tej kolejki na sportowych kanałach Polsatu. Pierwszym ze starć, które zostanie pokazane będzie spotkanie PSV Eindhoven z FC Groningen. Gospodarze tego meczu prowadzą w tabeli mając na koncie 49 […]

Od dzisiaj do niedzieli zostanie rozegrana 19. kolejka Eredivisie. Transmisje 3 spotkań z tej kolejki na sportowych kanałach Polsatu.

Pierwszym ze starć, które zostanie pokazane będzie spotkanie PSV Eindhoven z FC Groningen. Gospodarze tego meczu prowadzą w tabeli mając na koncie 49 punktów. W obecnym sezonie z 18 ligowych meczów wygrali aż 16. Ponieśli tylko jedną porażkę i raz zremisowali. Jeśli chodzi o drużynę z Groningen to są oni na 13. miejscu w ligowej tabeli. Ich dorobek punktowy to 18 ,,oczek” na które składa się 5 zwycięstw i 3 remisy. W 10 meczach FC Groningen poniosło porażkę. Oba zespoły spotkały się ze sobą już w tym sezonie (w 10. kolejce). Wtedy lepsze okazało się PSV, które wygrało 2:1. Czy tym razem również drużyna z Eindhoven odniesie zwycięstwo? A może dojdzie do niespodzianki i FC Groningen zdobędzie 3 punkty? Początek transmisji w sobotę o godzinie 19:40.

W niedzielę widzowie zobaczą 2 spotkania. Najpierw w Rotterdamie dojdzie do hitowego starcia pomiędzy Feyenoordem a Ajaxem. Będzie to mecz drużyn znajdujących się odpowiednio na 3. i 2. miejscu w tabeli. Jednak różnica punktowa jaka ich dzieli wynosi aż 11 ,,oczek”. Obie drużyny spotkały się w tym sezonie w 10. kolejce. W meczu rozegranym na Johan Cruyff ArenA lepszy okazał się Ajax zwyciężając 3:0. Jak będzie tym razem? Transmisja spotkania na kanale Polsat Sport News.

19. kolejkę zakończy mecz pomiędzy SC Heerenveen a AZ Alkmaar. Gospodarze obecnie plasują się na 10. miejscu w tabeli. Na swoim koncie mają 21 punktów. 7 ,,oczek” więcej ma AZ Alkmaar, który jest na 5. pozycji. Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie i wtedy to SC Heerenveen okazało się lepsze zwyciężając 3:2. Czy AZ Alkmaar zrewanżuje się za tę porażkę? A może ponownie to SC Heerenveen wygra? Początek transmisji o godzinie 16:40.

SOBOTA – 26 STYCZNIA 2019

19:40 Eredivisie – 19. kolejka: PSV EINDHOVEN – FC GRONINGEN na żywo
Ipla
Komentarz: Cezary Kowalski

NIEDZIELA – 27 STYCZNIA 2019

14:25 Eredivisie – 19. kolejka:FEYENOORD – AFC AJAXna żywo
Ipla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk

16:40
 Eredivisie – 19. kolejka: SC HEERENVEEN – AZ ALKMAAR na żywo
Ipla
Komentarz: Piotr Przybysz

About Michał Jeżewski