19. kolejka Eredivisie z hitem w Polsacie Sport

Eredivisie po świątecznej przerwie wraca do gry. Polsat Sport przeprowadzi transmisję z 3 weekendowych meczów ligi holenderskiej. Największym hitem będzie starcie Ajaxu z Feyenoordem, ale ciekawie zapowiada się także piątkowy mecz Utrechtu z AZ Alkmaar. To właśnie piątkowe spotkanie otworzy […]

To właśnie piątkowe spotkanie otworzy 19. kolejkę. Utrecht zajmuje szóste miejsce, AZ Alkmaar trzecie, więc obie drużyny walczą o miejsce w europejskich pucharach. O wskazanie faworyta w tem meczu jest trudno, mimo że Almaar wygrał pierwsze starcie tych drużyn aż 3-0. W ostatnich dwóch kolejkach gospodarze stracili punkty z drużynami z dołem tabeli, lecz w sparingach na początku roku kalendarzowego spisywali się solidnie. Wygrali nawet 4-3 z Anderlechtem. Goście ligowy rok 2017 zakończyli zwycięstwem 3-1 nad Heerenveen, a strzelanie w tym spotkaniu zaczęli dopiero od 80. minuty. Oby początek nowego roku w wykonaniu AZ Alkmaar był równie emocjonujący co koniec poprzedniego.

W niedzielę wszystkie oczy będą zwrócone na Amsterdam, choć Feyenoord ma już sporą stratę do czołówki, więc ten mecz nie będzie miał takiej temperatury jak jeszcze w poprzednim sezonie. Wtedy zespół z Rotterdamu zdobył mistrzostwo, a rywali z Amsterdamu wyprzedził o zaledwie 1 punkt. Obecna strata mistrza kraju do 2. Ajaxu to 9 punktów, a do lidera – PSV już 14. Feyenoord ma na swoim koncie mniej o 1 mecz rozegrany, ale nawet on nie poprawi specjalnie ich sytuacji, jeśli mówimy o walce o mistrzostwo. Ajax ma za sobą serię 4 zwycięstw z rzędu w lidze i to on jest faworytem w niedzielnym starciu. W październiku Ajax wygrał w Rotterdamie aż 4-1 i podobnego rezultatu oczekują ich kibice w najbliższym meczu. Kolejkę zakończy popołudniowy mecz Heraclesa z PSV. Lider z Eindhoven wygrał pierwsze spotkanie 3-0, więc do tego meczu podejdzie z dużą pewnością siebie, czyli tak jak powinien podchodzić faworyt do mistrzostwa z 11. zespołem w tabeli.