2. kolejka NFL w Eleven Sports

Za nami inauguracyjna kolejka National Football League. W pierwszej kolejce mieliśmy kilka niespodzianek. Czy kolejnych będziemy świadkami już w najbliższy weekend? Fatalnie w pierwszych meczach sezonu zaprezentowali się zawodnicy Cincinnati Bengals oraz Houston Texans. Grając na własnych stadion, doznali bardzo dotkliwych porażek. Bengals […]

Za nami inauguracyjna kolejka National Football League. W pierwszej kolejce mieliśmy kilka niespodzianek. Czy kolejnych będziemy świadkami już w najbliższy weekend?

Fatalnie w pierwszych meczach sezonu zaprezentowali się zawodnicy Cincinnati Bengals oraz Houston Texans. Grając na własnych stadion, doznali bardzo dotkliwych porażek. Bengals byli do tego stopnia bezradni, że przeciwko Baltimore Ravens zanotowali „0” po stronie zdobyczy punktowej, tracąc 20 „oczek”. Już w meczach towarzyskich ekipa z Cleveland spisywała się słabo, ale tak fatalnego startu sezonu mimo wszystko niewielu się spodziewało. Równie słabo z Jacksonville Jaguars zaprezentowali się Texans, przegrywając 7:29. W Houston mimo tak złego występu liczą na trzecie z rzędu zwycięstwo w swojej dywizji, do czego w ostatnich dwóch sezonach wystarczyło zaledwie 9 zwycięstw. Jednak spotkanie z „Jaguarami” trzeba potraktować jako poważne ostrzeżenie. Tak słabej inauguracji Texans nie zanotowali od 9. lat.

Zdecydowanie lepsze nastroje panują wśród kibiców Atlanta FalconsGreen Bay Packers. Chociaż obie drużyny na inaugurację miały ciężkie przeprawy, to zanotowały zwycięstwa. W nocy z niedzieli na poniedziałek prawdopodobnie jedna z tych drużyn dozna pierwszej porażki. Falcons udali się w miniony weekend do „Wietrznego Miasta” i pokonali Chicago Bears 23:17. Ciężko w to uwierzyć, ale ubiegłoroczni Wicemistrzowie NFL chyba nadal nie mogą wyjść z traumy po SuperBowl. Wygrana w Illinois była pierwszą w tym sezonie. W meczach preseason zawodnicy Dana Quinna przegrali wszystkie cztery mecze. Packers z kolei będą chcieli się zrewanżować „Sokołom” za porażkę w ubiegłosezonowym finale konferencji NFC. Packers przed własną publicznością udanie rozpoczęli sezon 2017, pokonując 17:9 Seattle Seahawks. Terminarz na początek sezonu dla ekipy z Green Bay jest naprawdę wymagający. Jednak dwa zwycięstwa na starcie rozgrywek z pewnością doda futbolistom Packers pewności siebie w dalszej drodze po trofeum Vince’a Lombardi.

pasek2

PIĄTEK – 15 WRZEŚNIA 2017

02:25 National Football League – 2. kolejka: CINCINNATI BENGALS – HOUSTON TEXANS na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 18 WRZEŚNIA 2017

02:25 National Football League – 2. kolejka: ATLANTA FALCONS – GREEN BAY PACKERS na żywo
Ipla
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)