2. kolejka Nice 1. Ligi Żużlowej w Eleven Sports 2 i Polsat Sport

Pierwsza kolejka pokazała, że ten sezon będzie bardzo wyrównany. Każdą z siedmiu drużyn stać na fazę play-off. Mało kto się spodziewał, że twierdza Gniezno padnie w spotkaniu ze Zdunkiem Wybrzeże Gdańsk. Lokomotiv skazany na pożarcie w starciu z Jaskółkami z […]

Pierwsza kolejka pokazała, że ten sezon będzie bardzo wyrównany. Każdą z siedmiu drużyn stać na fazę play-off. Mało kto się spodziewał, że twierdza Gniezno padnie w spotkaniu ze Zdunkiem Wybrzeże Gdańsk. Lokomotiv skazany na pożarcie w starciu z Jaskółkami z Tarnowa przegrał jedynie 44:46.

ROW Rybnik podczas inauguracji ligowej pauzował. Orzeł na nowym stadionie podejmował żużlowców z Ostrowa i ostatecznie wygrał 47:43. Zwycięstwo Łodzianom zapewnił tercet: Tobiasz Musielak, Rafał Okoniewski oraz Rohan Tungate, którzy zapisali na swoim koncie odpowiednio 12, 10, 10 punktów. Przeciętny występ zaliczył Duńczyk Hans Andersen – autor jedynie sześciu punktów. Trener Janusz Ślączka nie może być zadowolony również z postawy juniorów, którzy u siebie wywalczyli jedynie dwa punkty.

W pierwszej serii spotkań Unia Tarnów rywalizowała na swoim torze z Lokomotivem Daugavpils. Losy spotkania ważyły się do ostatniego biegu. Ostatecznie Jaskółki wygrały 46:44, a najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobył Peter Ljung (12+1). Zdunek Wybrzeże Gdańsk odniosło na inaugurację wyjazdowe zwycięstwo z Car Gwarantem Startem Gniezno 49:40. Gdańszczan do sukcesu poprowadzili Krystian Pieszczek (13) i Kacper Gomólski (12+1).

SOBOTA – 6 KWIETNIA 2019

20:00 Nice 1. liga żużlowa – 2. kolejka: WSTĘP na żywo
Ipla

20:15 Nice 1. liga żużlowa – 2. kolejka: ROW RYBNIK – ORZEŁ ŁÓDŹ na żywo
Ipla

Komentarz: Piotr Olkowicz, Marcin Kuźbicki
Reporter: Anita Mazur

NIEDZIELA – 7 KWIETNIA 2019

14:45 Nice 1. liga żużlowa – 2. kolejka: ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK – UNIA TARNÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak