2. kolejka OrlenLigi na antenie Polsatu Sport

Czas na 2. serię spotkań w siatkarskiej OrlenLidze. Czy tak samo jak w pierwszej kolejce, w której padło kilka nieoczekiwanych wyników, zaskoczą nas zespoły skazywane na porażkę? A może będą to dni faworytów? W niedzielne popołudnie czeka nas starcie Developresu Skyres Rzeszów […]

Czas na 2. serię spotkań w siatkarskiej OrlenLidze. Czy tak samo jak w pierwszej kolejce, w której padło kilka nieoczekiwanych wyników, zaskoczą nas zespoły skazywane na porażkę? A może będą to dni faworytów?

W niedzielne popołudnie czeka nas starcie Developresu Skyres RzeszówBudowlanymi Łódź. Gospodynie rozpoczęły rozgrywki od zdecydowanej porażki z ekipą Tauronu Dąbrowa Górnicza. Drużyna z Podkarpacia przed tym sezonem przeszła potężne zmiany kadrowe, które miały pomóc w walce o górną część tabeli. Falstart być może nieco przygasił zapał Developresu, ale to dopiero początek rozgrywek. O jeszcze wyższe cele walczyć chcą siatkarki Budowlanych. Nawet podium może być w ich zasięgu, jeżeli tylko zaprezentują równą formę, a z tym różnie bywało w poprzednich latach. Liczne wzmocnienia powinny to zmienić, choć w starciu z Legionovią, co prawda wygranym 3:1, nie brakowało wahań dyspozycji, co można zauważyć w wynikach poszczególnych setów.

W Bielsku-Białej dojdzie do rywalizacji drużyn, które na inaugurację odniosły zwycięstwa. Siatkarski BKS-u Profi Credit pokonały we własnej hali urzędujące Wicemistrzynie Polski z Sopotu 3:1. Zawodniczki Mariusza Wiktorowicza zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Na uwagę zasługuje postawa czeskiej atakującej Soni Mikyskovej, która była bohaterką tamtego starcia, zdobywając 24. punkty. Zwycięstwo 3:0 odniosły także siatkarski Giacomini Budowlanych Toruń, będąc górą w starciu beniaminków ligi. W zespole Nicoli Vettoriego ze świetnej strony pokazała się zdobywczyni 22. punktów dla swojego teamu – Kanadyjka Rebecca Pavan. Także w poniedziałek obie zawodniczki będą bardzo istotnymi aktorkami spektaklu w bielskiej hali. Kluczem do zwycięstwa może być jednak postawa ich boiskowych towarzyszek.

NIEDZIELA – 23 PAŹDZIERNIKA 2016

14:45 Orlenliga – 2. kolejka: DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW – BUDOWLANI ŁÓDŹ na żywo
Polsat Sport HD Ipla

PONIEDZIAŁEK – 24 PAŹDZIERNIKA 2016

18:00 Orlenliga – 2. kolejka: BKS PROFI CREDIT BIELSKO-BIAŁA – GIACOMINI BUDOWLANI TORUŃ na żywo
Polsat Sport HD Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)