2. kolejka PGNiG Superligi w nSport+

Przed tygodniem rozgrywki zainaugurowała Superliga piłkarzy ręcznych. W najbliższy weekend rozegrana zostanie 2. kolejka. Niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek w kieleckiej Hali Legionów. Bardzo dobrze rozgrywki w sezonie 2018/2019 rozpoczęli szczypiorniści PGE Vive Kielce oraz Górnika Zabrze. Obie ekipy zainkasowały w miniony […]

Przed tygodniem rozgrywki zainaugurowała Superliga piłkarzy ręcznych. W najbliższy weekend rozegrana zostanie 2. kolejka. Niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek w kieleckiej Hali Legionów.

Bardzo dobrze rozgrywki w sezonie 2018/2019 rozpoczęli szczypiorniści PGE Vive Kielce oraz Górnika Zabrze. Obie ekipy zainkasowały w miniony weekend komplet punktów. Mistrzowie Polski na wyjeździe mierzyli się z Gwardią Opole. Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale w drugiej części już dominowało Vive, które wygrało różnicą 10 bramek. Jeszcze większą przewagę wypracowali zawodnicy z Zabrza. Górnik na inaugurację podejmował Arkę Gdynia i był faworytem. Podobnie jak Vive, do przerwy Zabrzanie prowadzili czterema bramkami. W drugiej odsłonie meczu zagrali zdecydowanie skuteczniej i ostatecznie wygrali aż 38:24, zostając pierwszym liderem w sezonie. Faworytem pojedynku oczywiście będą Kielczanie, ale Górnik nie ma zamiaru poddać się bez walki.

Zwycięstwa na swoim koncie po inauguracji mają także MMTS Kwidzyn oraz Chrobry Głogów. Gospodarze musieli o nie walczyć w rzutach karnych. Po regulaminowym czasie ekipa z Kwidzyna remisowała ze Stalą Mielec. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Karne lepiej egzekwowali zawodnicy MMTS-u, wygrywając 6:5. Dobrze w miniony weekend zaprezentowali się szczypiorniści Chrobrego. Przed własną publicznością szósty zespół poprzedniego sezonu pokonał różnicą sześciu bramek Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Głogowianie mogli wygrać nawet wyżej. Zapowiada się wyrównany pojedynek z minimalnym wskazaniem na gości. MMTS liczy jednak na wykorzystanie atutu własnej hali.

PIĄTEK – 7 WRZEŚNIA 2018

18:15 PGNIG Superliga – 2. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


18:25 
PGNIG Superliga – 2. kolejka: PGE VIVE KIELCE – NMC GÓRNIK ZABRZE na żywo

NIEDZIELA – 9 WRZEŚNIA 2018

12:45 PGNiG Superliga – 2. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


12:55 
PGNiG Superliga – 2. kolejka: MMTS KWIDZYN – CHROBRY GŁOGÓW na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)