2. kolejka PlusLigi na bogato. Aż 4 spotkania na żywo w Polsacie Sport

Polsat Sport przygotował dla fanów siatkówki relacje z aż czterech spotkań najbliżej kolejki PlusLigi. Najciekawiej zapowiada się starcie na terenie Mistrza Polski. Emocji nie zabraknie także na pozostałych parkietach. Kolejkę rozpocznie starcie AZS-u Częstochowa z Jastrzębskim Węglem. Gospodarze słabo zainaugurowali sezon, przegrywając w […]

Polsat Sport przygotował dla fanów siatkówki relacje z aż czterech spotkań najbliżej kolejki PlusLigi. Najciekawiej zapowiada się starcie na terenie Mistrza Polski. Emocji nie zabraknie także na pozostałych parkietach.

Kolejkę rozpocznie starcie AZS-u CzęstochowaJastrzębskim Węglem. Gospodarze słabo zainaugurowali sezon, przegrywając w trzech setach w Radomiu. Jedenasty zespół poprzednich rozgrywek wzmocnił się przed sezonem kilkoma bardziej doświadczonymi graczami i oprócz ogrywania młodzieży AZS ma znaleźć się przynajmniej w środku tabeli. Goście w miniony weekend wygrali, choć nie obyło się bez problemów w meczu z Indykpolem Olsztyn. Grając przed własną publicznością dopiero w tie-breaku zapewnili sobie zwycięstwo. Mecz był jednak bardzo wyrównany. Dopiero w piątej partii Jastrzębianie pokazali swoją wyższość nad Akademikami z Olsztyna.

W sobotę zobaczymy rywalizację dwóch ekip, które od porażki rozpoczęły nowy sezon PlusLigi, jednak w obu przypadkach były to przegrane innego kalibru. Politechnika Warszawska nie dała rady Wicemistrzom Polski z Rzeszowa, choć w drugim i trzecim secie nawiązała walkę. Widać było jednak dużą różnicą, która dzieli oba kluby i nikt tego nie negował. Młode wilki Jakuba Bednaruk potrafiły jednak pokazać pazur. Zupełnie inaczej wygląda przegrana Łuczniczki Bydgoszcz, która uległa beniaminkowi – GKS-owi Katowice, choć w drugim secie doszło do małego pogromu, bo ta parta zakończyła się zwycięstwem Bydgoszczan 25:14. W pozostałych trzech rozegranych setach lepsi byli jednak rywale i to dość wyraźnie.

W niedzielę kamery Polsatu Sport gościć będą w Kędzierzynie-Koźlu na hicie 2. kolejki. ZAKSA udanie rozpoczęła walkę o obronę tytułu, pokonując beniaminka – Espadon Szczecin, w barwach którego zobaczyliśmy wiele znanych twarzy. Ferdinando de Giorgi i jego podopieczni nie pozostawili jednak wątpliwości, kto tego dnia był lepszy. Kędzierzynianie celują w obronę tytułu, co akurat im nie udało się od ponad dekady. Za to Skra Bełchatów chce poprawić swoje osiągnięcia sprzed roku i dwóch lat, gdy stawali na najniższym stopniu podium, najlepiej od razu wracając na sam szczyt. Zawodnicy Phillipe’a Blaina bardzo dobrze zaprezentowali się na finiszu okresu przygotowawczego, wygrywając towarzyski turniej w Szczecinie. Po środowej inauguracji sezonu przeciwko MKS-owi Będzin, starcie w Kędzierzynie będzie drugim meczem w rozgrywkach.

Na telewizyjne zamknięcie 2. kolejki PlusLigi zapraszamy do Radomia, gdzie Cerrad Czarni podejmą BBTS Bielsko-Biała. Gospodarze przez bardzo długi okres poprzednich rozgrywek byli rewelacją ligi i walczyli nawet o udział w meczach o medale. Tak się jednak nie stało i Radomianie zajęli 6. miejsce. W tym sezonie kibice chcieliby przynajmniej powtórzenia tego wyniku. O innym rezultacie, znacznie lepszym od zeszłorocznego myślą zapewne w Bielsku-Białej. BBTS ukończył poprzedni sezon dopiero na 12. miejscu. Mecz w Radomiu będzie ich pierwszym w niedawno rozpoczętej PlusLidze. Gracze Miroslava Palguta będą chcieli popsuć dobre humory Czarnych, którzy w 1. kolejce pewnie pokonali AZS Częstochowa.

PIĄTEK – 7 PAŹDZIERNIKA 2016

17:30 Plusliga – 2. kolejka: AZS CZĘSTOCHOWA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HD Ipla

SOBOTA – 8 PAŹDZIERNIKA 2016

14:45 Plusliga – 2. kolejka: ONICO AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA – ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ na żywo

NIEDZIELA – 9 PAŹDZIERNIKA 2016

14:45 Plusliga – 2. kolejka: ZAKSA KĘDZIERZYN KOŹLE – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo

PONIEDZIAŁEK – 10 PAŹDZIERNIKA 2016

17:30 Plusliga – 2. kolejka: CERRAD CZARNI RADOM – BBTS BIELSKO-BIAŁA na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)