2. kolejka PlusLigi w Polsacie Sport

Nie obyło się bez niespodzianek w inauguracyjnej kolejce siatkarskiej PlusLigi w sezonie 2018/2019. Faworyci tracili punkty i … światło. Już w środę rozegrana zostanie 2. seria gier. Czy również w niej będziemy świadkami niespodziewanych wyników? Awaria w Netto Arenie spowodowała, […]

Awaria w Netto Arenie spowodowała, że inauguracyjny pojedynek Stoczni Szczecin z Treflem Gdańsk został przerwany i dlatego też podopieczni Mieszko Gogola dopiero w środę rozegrają swój pierwszy mecz w sezonie. Trudno powiedzieć, czego możemy spodziewać się po tej ekipie. Na papierze jest to murowany kandydat do Mistrzostwa Polski w składzie z wieloma gwiazdami światowej siatkówki. Takie aspiracje trzeba jeszcze potwierdzić na boisku. Środowe starcie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będzie doskonałą okazją do tego. Wicemistrzowie Polski wrócili ze Sosnowca z kompletem punktów, jednak starcie z MKS-em Będzin nie było tak proste, jak większość mogłaby się spodziewać. Przegrana w pierwszym secie musiała wprowadzić trochę nerwowości, co uspokoił kolejny pewnie wygrany set. Mimo wygranej 3:1, dwie kolejne partie były niezwykle wyrównane.

Jedną z największych niespodzianek w weekend była porażka Asseco Resovii Rzeszów. Zawodnicy z Podkarpacia jechali w roli faworyta do Zawiercia, ale gospodarze postawili im warunki, którym podopieczni Andrzeja Kowala nie sprostali. Mecz stał na równym poziomie i o wygranej Aluronu Virtu Warty zadecydowały szczegóły. Jednak Resovia, marząc o miejscu na podium, będzie musiała znacznie poprawić swoją grę w najbliższym czasie. W środę w Hali Podpromie podejmie ONICO Warszawa. Zawodnicy Stephana Antigi rozpoczęli rozgrywki od pewnego zwycięstwa na własnym terenie 3:0 z Cuprum Lubin. Stołeczny zespół przeszedł kilka zmian w porównaniu z poprzednim sezonem. Pierwszy ligowy sprawdzian wypadł obiecująco. Tym razem ONICO zagra na wyjeździe i to z jednym z kandydatów do medali. To będzie poważne wyzwanie dla stołecznej drużyny.

ŚRODA – 18 PAŹDZIERNIKA 2018

18:00 PlusLiga – 2. kolejka: STOCZNIA SZCZECIN – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30
PlusLiga – 2. kolejka: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – ONICO WARSZAWA na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)