2. kolejka siatkarskiej Ligi Mistrzyń w nc+

Nie najlepiej inaugurację rozgrywek Ligi Mistrzyń CEV wspominają polskie kluby. Tylko jedna drużyna zdołała odnieś zwycięstwo, a dwie pozostałe w sumie wygrały tylko jednego seta. Czy tym razem będzie inaczej? Jako pierwsze na boisko w 2. kolejce wyjdą siatkarki Chemika Police. […]

Jako pierwsze na boisko w 2. kolejce wyjdą siatkarki Chemika Police. Mistrzynie Polski trafiły do bardzo trudnej grupy, co pokazał już pierwszy mecz z teoretycznie najsłabszym rywalem – CSM Bukareszt. Rumunki bardzo pewnie wygrały 3:1, mimo że w trzecim secie miały słabszy moment, co wykorzystał Chemik, ale na nic to się zdało. Tym razem rywalem Policzanek będzie Fenerbahce Stambuł, które z kolei jest faworytem grupy. Turczynki nie pozostawiły złudzeń Dinamo Moskwa i również w czterech setach, ale jeszcze wyraźniej na punkty, ograły Rosjanki na ich terenie. Dzień później w drugim meczu grupy E CSM Bukareszt zmierzy z Dinamem Moskwa.

Mocne zderzenie z rozgrywkami miały również brązowe medalistki poprzedniego sezonu. Grot Budowlani Łodź przegrał w trzech partiach z włoskim Igor Gorgonzola Novara, choć różnica w poszczególnych setach nie była miażdżąca. Łodzianki zdobyły odpowiednio 19, 19 i 20 „oczek”, ale w końcowym rozrachunku było to za mało. Tym razem Budowlani zaprezentują się przed własną publicznością, a dwumecz z RC Cannes najprawdopodobniej zadecyduje o 2. miejscu w grupie C. Francuzki zagrały na inaugurację mocno przeciętnie i męczyły się z białoruską Minczanką Mińsk. Zapowiada się wyrównane spotkanie, a Polki powinny wykorzystać atut własnej hali. Białorusinki w środę podejmą faworytki grupy z Włoch.

Jako ostatnie z polskich ekip zaprezentują się siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź, które mogą pochwalić się wygraną 3:1 na inaugurację z niemiecki Schweriner SC. Ze względu na podział punktów w drugim meczu, Łodzianki są aktualnie liderkami grupy D. Jednak teraz przed nimi rywalizacje z włoskimi faworytkami. W czwartek na Półwyspie Apenińskim zagrają z Savino Del Bene Scandicci, które na inaugurację uległy Imoco Volley Conegliano po tie-breaku. Dla ŁKS-u będzie to kolejne ważne spotkanie. O ile można było spodziewać się, że Łodzianki poradzą sobie z Niemkami, tak prawdziwa weryfikacja przyjdzie w starciach z Włoszkami. Już we wtorek rozegrany zostanie drugi meczu grupy pomiędzy Schweriner SC a Imoco Volley Conegliano.

WTOREK – 18 GRUDNIA 2018

14:55 Liga Mistrzyń CEV – 2. kolejka, grupa B: URAŁOCZKA-NTMK JEKATERYNBURG – DINAMO KAZAŃ na żywo
CANAL+ Sport HD

21:30 Liga Mistrzów CEV – 2. kolejka, grupa D: SSC PALMBERG SCHWERIN – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO

ŚRODA – 19 GRUDNIA 2018

16:25 Liga Mistrzyń CEV – 2. kolejka, grupa E: FENERBAHCE SK STAMBUŁ – CHEMIK POLICE na żywo

17:55
Liga Mistrzyń CEV – 2. kolejka, grupa C: MINCHANKA MIŃSK – IGOR GORGONZOLA NOVARA na żywo

20:30
Liga Mistrzyń CEV – 2. kolejka, grupa A: ALLIANZ MTV STUTTGART – BEZIERS VB

20:30
Liga Mistrzyń CEV – 2. kolejka, grupa B: HPK HÄMEENLINNA – ECZACIBAŞI STAMBUŁ

CZWARTEK – 20 GRUDNIA 2018

16:55 Liga Mistrzyń CEV – 2. kolejka, grupa A: MARITZA PŁOWDIW – VAKIFBANK STAMBUŁ na żywo

17:30
Liga Mistrzyń CEV – 2. kolejka, grupa C: WSTĘP DO MECZU na żywo

17:55
Liga Mistrzyń CEV – 2. kolejka, grupa C: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – RC CANNES na żywo

18:25
Liga Mistrzyń CEV – 2. kolejka, grupa E: CSM BUKARESZT – DINAMO MOSKWA na żywo

20:25
Liga Mistrzyń CEV – 2. kolejka, grupa D: SAVINO DEL BENE SCANDICCI – ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)