27. kolejka PGNiG Superligi kobiet na sport.tvp.pl

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 27. kolejka PGNiG Superligi kobiet. Niedzielne spotkanie w Lubinie pokaże strona internetowa TVP Sport.  Metraco Zagłębia Lubin to bardzo ważne spotkanie. Porażka z MKS-em Perłą Lublin niemal całkowicie przekreśli ich szanse na zdobycie Mistrzostwa Polski. Już teraz […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 27. kolejka PGNiG Superligi kobiet. Niedzielne spotkanie w Lubinie pokaże strona internetowa TVP Sport.

 Metraco Zagłębia Lubin to bardzo ważne spotkanie. Porażka z MKS-em Perłą Lublin niemal całkowicie przekreśli ich szanse na zdobycie Mistrzostwa Polski. Już teraz gospodynie mają 10 „oczek” straty do Lublinianek. Jeżeli ta różnica powiększy się do 13 punktów, Zagłębiu pozostaną tylko matematyczne szanse na przegonienie MKS-u, ponieważ do końca pozostanie pięć kolejek, a więc 15 „oczek” do zdobycia. W dodatku goście mają jeden mecz zaległy. Nie da się ukryć, że zawodniczki Roberta Lisa jadą do Lubina po zwycięstwo, a co za tym idzie – niemal przypieczętowanie powrotu na tron po rocznej przerwie. W trzech poprzednich spotkaniach grupy mistrzowskiej zawodniczki Perły wygrywały, ale 2-krotnie różnicą tylko jednej bramki.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego meczu między tymi zespołami w rzutach karnych doszło do błędów duetu sędziowskiego Urszula Lesiak – Małgorzata Lidacka. W drugiej serii zawodniczki Zagłębia wykonywały karne w dwójkę na zmianę, podczas gdy regulamin mówi o wyznaczeniu piątki wykonujących rzut. Ostatecznie Komisarz Rozgrywek ZPRP utrzymał wynik w mocy, ale zawiesił do końca sezonu zarówno sędzie, jak i delegata. Niedzielne spotkanie poprowadzi para Joanna Brehmer – Agnieszka Skowronek.

NIEDZIELA – 22 KWIETNIA 2018

16:50 PGNiG Superliga – 27. kolejka: METRACO ZAGŁĘBIE LUBIN – MKS PERŁA LUBLIN na żywo
sport.tvp.pl

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)