27. Zimowa Uniwersjada – Strbskie Pleso/Granada 2015 – 7. dzień

Przed nami przedostatni dzień zimowej Uniwersjady na Słowacji (później przeniesiemy się do Hiszpanii). W sobotę będzie co śledzić! Na trasach zobaczymy kombinatorów norweskich, biathlonistów, biegaczy i skoczków. Emocji z pewnością nie zabraknie, my wierzymy, że nie zabraknie również kolejnych medali […]

Przed nami przedostatni dzień zimowej Uniwersjady na Słowacji (później przeniesiemy się do Hiszpanii). W sobotę będzie co śledzić! Na trasach zobaczymy kombinatorów norweskich, biathlonistów, biegaczy i skoczków. Emocji z pewnością nie zabraknie, my wierzymy, że nie zabraknie również kolejnych medali dla Polski! Na relację na żywo zapraszamy krótko przed 10:00.

RELACJE PROSIMY ODŚWIEŻAĆ RĘCZNIE!

11:05 – Wszystko dziś się opóźnia. Nasza relacja też, ale to dlatego, że z powodu warunków atmosferycznych konkurencje są przekładane.

11:08 – Kombinacja norweska – Udało się rozegrać drużynowy konkurs skoków. Bardzo dobrze spisali się Szczepan Kupczak, Adam Cieślar i Mateusz Wantulok, którzy uzyskali najlepszy wynik i do biegu przystąpią z przewagą 9 sekund nad Japonią i 14 sekund nad Niemcami. Start biegu zaplanowano na 15.

12:07 – Biegi narciarskie – Po 2 km biegu na prowadzeniu Swietłana Nikołajewa z Rosji przed Eweliną Marcisz. Na 18. pozycji biegnie Justyna Mordarska, pozostałe dwie Polki na miejscach poza „30”.

12:36 – Biegi narciarskie – 11 km za nami, Ewelina wciąż pierwsza. Przyspieszyła Kazaszka Słonowa, a osłabła nieco Karkina. Na czele trójka Marcisz, Nikołajewa, Słonowa. Karkina traci do liderek 5 sekund, pozostałe biegaczki – kilkanaście.

12:46 – Biegi narciarskie – Ewelina Marcisz z brązek! Rywalki na ostatnim kilometrze wyrwały do przodu, piorunującym finiszem popisała się Słonowa, która wygrała z Nikołajewą o prawie 9 sekund. Marcisz traciła do Kazaszki 15 sekund. Gratulacje!

13:05 – Biathlon – Złoto dla Ukraińca Kliczyckiego, srebro również dla Ukrainy – Rusinow. A brąz dla Rosjanina Szopina. Kamil Cymerman finiszuje na 26. miejscu.

14:21 – Biathlon – Na drugim strzelaniu Mąka 2 pudła, Hojnisz tyle samo. Na kolejną rundę Polki wybiegają na miejscach 25. i 29. Na prowadzeniu Czeszki – Landova i Puskarcikova.

15:03 – Kombinacja norweska – Ruszyli! Na pierwszej zmianie Mateusz Wantulok.

15:45 – Kombinacja norweska – Niestety nie będzie kolejnego medalu dla Polski. W biegu rozstawnym 3x5km „biało-czerwoni” nie utrzymali pierwszej lokaty zajmowanej po skokach i ostatecznie zajęli bardzo pechowe, 4. miejsce (+1:14.3). Złoty medal wywalczyli Niemcy, którzy pokonali drugich Japończyków różnicą 10 sekund. Brązowy medal dość sensacyjnie zdobyli Rosjanie (+27.8). Rywalizacja kombinatorów norweskich była ostatnim akcentem 8. dnia Zimowej Uniwersjady 2015. Dzisiejszy dzień przyniósł nam jeden medal. Brąz w biegu na dystansie 15 km techniką dowolną ze startu wspólnego wywalczyła Ewelina Marcirz. Jutro ostatni dzień rywalizacji w Strbskim Plesie/Osrblie. Zapraszamy na kolejne nasze relacje!