29. kolejka 2. Bundesligi na antenie Eleven Sports

Na 6 kolejek do końca sezonu w 2. Bundeslidze kwestia awansu pozostaje wciąż nierozstrzygnięta. Ciekawie zapowiada się także walka o koronę króla strzelców na zapleczu Bundesligi. W grze o ten tytuł pozostaje wciąż co najmniej kilku zawodników, którym przewodzi Marvin […]

Na 6 kolejek do końca sezonu w 2. Bundeslidze kwestia awansu pozostaje wciąż nierozstrzygnięta. Ciekawie zapowiada się także walka o koronę króla strzelców na zapleczu Bundesligi. W grze o ten tytuł pozostaje wciąż co najmniej kilku zawodników, którym przewodzi Marvin Ducksch z Holsteinu Kiel. Przed nami 29. kolejka, która przybliży nas do ostatecznych rozstrzygnięć ligowych. 

Zgodnie z tradycją 29. kolejka w 2. Bundeslidze rozpocznie się już w piątek. W dzień otwierający tą rundę zmagań Eleven przygotowało dla nas transmisję z ciekawie zapowiadającego się spotkania Fortuny Dusseldorf przeciwko VFL Bochum. Ekipa z Dusseldorfu mimo porażki w poprzedniej kolejce zachowała dość bezpieczną przewagę nad resztą stawki. I tylko kataklizm może sprawić że Fortuna nie okaże się najlepszą drużyną tego sezonu 2. Bundesligi. Goście z Bochum będą jednak bardzo groźnym i nieobliczalnym rywalem, gdyż wciąż mają jeszcze szanse na załapanie się do baraży. Początek spotkania na ESPRIT Arena o godzinie 18;30.

W sobotę czeka na antenie Eleven Sports 2 zobaczymy spotkanie drużyn, które znajdują się na dwóch różnych biegunach ligowej tabeli. Vice lider z Norymbergi podejmować będzie na własnym stadionie walczące o utrzymanie Heidenheim. Gospodarze stają zatem przed szansą na przełamanie fatalnej serii pięciu meczów bez wygranej. Goście znajdują się w identycznej sytuacji bo ostatnie zwycięstwo odnieśli w 23. kolejce. Początek spotkania w Norymberdze o godzinie 13;00.

Na zakończenie kolejki ekipa Eleven proponuje fanom niemieckiego futbolu bardzo ciekawie zapowiadające się  spotkanie Ingolstadt przeciwko Armini Bielefeld. Obie drużyny wciąż nie rezygnują z walki o miejsca premiowane awansem. Gospodarze zajmują obecnie 4. lokatę ze stratą pięciu oczek do miejsca barażowego. Goście znajdują się dwie lokaty niżej, lecz obie drużyny dzieli jedynie jeden punkt. Zwycięstwo w tym spotkaniu z pewnością przybliżyło by jedna z ekip upragnionego celu.  Jak widać spotkanie na Audi Park zapowiada się arcyciekawie.

PIĄTEK – 6 KWIETNIA 2018

18:25 2. Bundesliga – 29. kolejka: FORTUNA DÜSSELDORF – VFL BOCHUM na żywo
Ipla

SOBOTA – 7 KWIETNIA 2018

12:55 2. Bundesliga – 29. kolejka: FC NURNBERG – FC HEIDENHEIM na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 8 KWIETNIA 2018

13:25 2. Bundesliga – 29. kolejka: FC INGOLSTADT 04 – ARMINIA BIELEFELD na żywo
Ipla

About Roland Śledziewski