29. kolejka 2. Bundesligi na Eleven Sports

Od piątku do poniedziałku potrwa 29. kolejka 2. Bundesligi. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się starcie z udziałem spadkowiczów, którzy zamierzają wrócić do Bundesligi po roku przerwy. Transmisje na Eleven Sports. 29. rundę zaczniemy do wizyty w stolicy Niemiec. Na Stadion An […]

Od piątku do poniedziałku potrwa 29. kolejka 2. Bundesligi. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się starcie z udziałem spadkowiczów, którzy zamierzają wrócić do Bundesligi po roku przerwy. Transmisje na Eleven Sports.

29. rundę zaczniemy do wizyty w stolicy Niemiec. Na Stadion An der Alten Försterei Union zagra z Jahn Regensburg. Drużyna gospodarzy wpadła w dołek. W ostatnich 3 meczach zdobyła tylko punkt, w poprzedniej kolejce remisując bezbramkowo z Dynamem Drezno. Piłkarze z Ratyzbony mogą grać na większym luzie. Po ostatnim zwycięstwie z Bochum zespół zapewnił sobie utrzymanie w lidze.

W sobotę na Eleven mecz ekip z dwóch biegunów tabeli, czwarty Paderborn kontra przedostatni Duisburg. Zawodnicy Steffena Baugarta walczą o awans. Do trzeciego Unionu tracą już tylko 3 punkty, ale Paderborn ciągnie za sobą peleton w postaci Kilonii, St. Pauli i Heidenheim. Ostatnio grając na Benteler-Arena klub wygrał z Ingolstadt 3:1. Goście powoli zaczęli punktować. Ostatnie 6 spotkań to dorobek 7 oczek. W 28. kolejce piłkarze pokazali wolę walki remisując z Kolonią 4:4 choć przegrywali już 2:4. Tylko czy nie będzie za późno? Ich konkurenci również zaczęli grać lepiej. Przed Duisburgiem kolejny trudny sprawdzian. Do bezpiecznej strefy klub traci 4 punkty.

Następnego dnia St. Pauli podejmuje na własnym boisku Arminię Bielefeld. Będzie to starcie drużyn ze środka tabeli. Słaba forma gospodarzy (4 ostatnie mecze – remis i 3 porażki) wykluczyła ich z walki o bezpośredni awans. Zawodnicy Arminii są w znacznie lepszej dyspozycji (w ostatnich 6 ligowych potyczkach przegrali tylko raz), ale klub jest na 9. pozycji, więc nie grozi im ani spadek ani awans. Końcówka dla nich powinna być spokojna.

Na koniec kolejki mamy najbardziej interesujące spotkanie. Zmierzą się bowiem dwie najlepiej punktujące drużyny w tym sezonie 2. Bundesligi. Przeciwnikiem Köln będzie Hamburger SV. Mecz zostanie rozegrany na RheinEnergieStadion.  Mimo niedużej różnicy w tabeli (przewaga Koln nad HSV to 7 punktów) można powiedzieć, że Kozły zdominowały ligę. Najlepszym strzelcem jest Simon Therodde, który zdobył aż 28 bramek! Drugi jest Kolumbijczyk John Cordoba, który trafiał 16-krotnie. Wśród asystentów prowadzą Dominik Drexler i Louis Schaub mający po 11 decydujących podań. Za Rothosen przemawia historia, w ostatnich 5 spotkaniach zespół z Hamburga wygrywał z Köln 4 razy.

PIĄTEK – 12 KWIETNIA 2019

18:25 2. Bundesliga – 29. kolejka: 1. FC UNION BERLIN – SSV JAHN REGENSBURG na żywo
Ipla

SOBOTA – 13 KWIETNIA 2019

12:55 2. Bundesliga – 29. kolejka: SC PADEBORN – MSV DUISBURG na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 14 KWIETNIA 2019

13:25 2. Bundesliga – 29. kolejka: FC ST. PAULI – DSC ARMINIA BIELEFELD na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 15 KWIETNIA 2019

20:25 2. Bundesliga – 29. kolejka: 1. FC KÖLN – HAMBURGER SV na żywo
Ipla

About Łukasz Brajczewski