29. kolejka Ligue 1 w Eleven Sports

Za plecami Paris Saint Germain wciąż trwa zacięta walka. Zarówno o obsadzenie miejsc na podium jak i o zachowanie ligowego bytu na kolejny sezon. 29. kolejka przybliży nas do ostatecznych rozstrzygnięć. 29. runda rozpocznie się meczem vice lidera znad Lazurowego […]

Za plecami Paris Saint Germain wciąż trwa zacięta walka. Zarówno o obsadzenie miejsc na podium jak i o zachowanie ligowego bytu na kolejny sezon. 29. kolejka przybliży nas do ostatecznych rozstrzygnięć.

29. runda rozpocznie się meczem vice lidera znad Lazurowego Wybrzeża. Drużyna Monaco udaje się na wyjazd do Strasbourga, gdzie ich rywalem będzie miejscowy Racing. Obie ekipy znajdują się na dwóch biegunach ligowej tabeli. Beniaminek wciąż nie jest pewny utrzymania, Monaco zaś jest na najlepszej drodze do zajęcia drugiej lokaty za plecami giganta z Paryża. Początek meczu na Stade de la Meinau w piątek o godzinie 20:45.

Sobota przyniesie kibicom francuskiej piłki kolejne emocje. Eleven przygotowało dla nich transmisję ze spotkania samotnego lidera PSG z czerwoną latarnią ligi – Metz. Drużyna ze stolicy ma już 14 punktów przewagi nad resztą stawki. Mecz z Metz będzie dla nich idealną okazją na powiększenie tej przewagi a także na poprawę atmosfery panującej wokół klubu po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Początek spotkania o godzinie 17.

Dokończenie 29. kolejki tradycyjnie w niedzielę. Rozegrane zostaną 3 mecze. Czwarty w tabeli Lyon podejmie u siebie Cean, z którym przegrał ostatnio w Coupe De France. W niedzielę swój mecz rozegra drużyna Nicei, której rywalem będzie Guingamp. 29. kolejka zakończy się meczem w Tuluzie. Miejscowi podejmować będą trzecią w tabeli Marsylię. Transmisja z tego spotkania w Eleven Sports 3 o godzinie 21.

PIĄTEK – 9 MARCA 2018

20:40 Ligue 1 Conforama – 29. kolejka: RC STRASBOURG – AS MONACO na żywo
Ipla
Komentarz: Julian Kowalski – Mateusz Majak

SOBOTA – 10 MARCA 2018

16:55 Ligue 1 Conforama – 29. kolejka: PARIS SAINT GERMAIN – FC METZ na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Pawłowski – Stefan Białas

NIEDZIELA – 11 MARCA 2018

20:55 Ligue 1 Conforama – 29. kolejka: TOULOUSE FC – OLYMPIQUE MARSYLIA na żywo
Ipla
Komentarz: Sebastian Chabiniak – Stefan Białas

About Roland Śledziewski