3. kolejka Nice 1. Ligi Żużlowej w Eleven Sports 2 i Polsat Sport

W sobotę w Tarnowie lider tabeli – Unia podejmie zespół z Ostrowa. Dzień później żużlowcy z Gniezna zmierzą się z  ROW Rybnik. Lider tabeli Unia Tarnów podejmie zespół z Ostrowa. Jaskółki do tej pory wygrały oba spotkania. W poprzedniej kolejce […]

W sobotę w Tarnowie lider tabeli – Unia podejmie zespół z Ostrowa. Dzień później żużlowcy z Gniezna zmierzą się z  ROW Rybnik.

Lider tabeli Unia Tarnów podejmie zespół z Ostrowa. Jaskółki do tej pory wygrały oba spotkania. W poprzedniej kolejce pokonali żużlowców z Gdańska na ich obiekcie. Zwycięstwo drużynie Pawła Barana zapewnił niepokonany w całym meczu Wiktor Kułakow, którzy był autorem 15 punktów. Solidnie zaprezentowali się Peter Ljung i Artur Mroczka. Pierwszy z nich zdobył 11 punktów, drugi z nich 8 w trzech startach. Niestety Polak w tym meczu złamał obie ręce i jego przerwa może potrwać od kilku do kilkunastu tygodni. Ostrovia na inaugurację ligi przegrała nieznacznie w Łodzi z tamtejszym Orłem. W drugiej kolejce Arged Malesa odniosła przekonujące zwycięstw w starciu z Gnieznem. Wynik tego pojedynku to 56:34. Czterech zawodników z Ostrowa Wielkopolskiego w tym meczu zdobyło więcej niż 10 punktów.

Gniezno po dwóch porażkach zamyka tabelę Nice ligi żużlowej. Tym razem ich przeciwnikiem będzie Rybnik, którzy nie rozegrał jeszcze ani jednego spotkania w 1 lidze. Car Gwarant w spotkaniu z Gdańskiem długo walczył, ale ostatecznie uległ 40:49. W tym pojedynku miejscowych kibiców nie zawiódł jedynie Mirosław Jabłoński, który wywalczył na torze 13 punktów w sześciu startach. Jednak wyjazdowe starcie z Ostrowem dla trenera Rafaefela Wojciechowskiego skończyło się katastrofą. Najwięcej punktów zdobył wtedy Oliver Berntzon. W drużynie z Gniezna słabo prezentuje się typowany na lidera Rosjanin Andriej Kudriaszow ,para juniorów oraz brakuje stabilności u zawodników. Najlepszy jest przypadek Mirosława Jabłońskiego, który po dobrym występie w pierwszej kolejce w następnym pojedynku zdobywa jedynie pięć punktów.

SOBOTA – 13 KWIETNIA 2019

20:00 Nice 1. liga żużlowa – 3. kolejka: WSTĘP na żywo
Ipla

20:15 Nice 1. liga żużlowa – 3. kolejka: UNIA TARNÓW – ARGED MALESA TŻ OSTROVIA na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 14 KWIETNIA 2019

14:45 Nice 1. liga żużlowa – 3. kolejka: CAR GWARANT START GNIEZNO – ROW RYBNIK na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak