32. kolejka Serie A w Eleven

W najbliższy weekend na włoskich boiskach zostanie rozegrana trzydziesta druga seria gier Serie A, w niej m.in. wielki hit na San Siro, gdzie Milan zmierzy się z Lazio. Pojedynki tak wielkich firm, jak Milan i Lazio zawsze generują olbrzymie emocje, […]

W najbliższy weekend na włoskich boiskach zostanie rozegrana trzydziesta druga seria gier Serie A, w niej m.in. wielki hit na San Siro, gdzie Milan zmierzy się z Lazio.

Pojedynki tak wielkich firm, jak Milan i Lazio zawsze generują olbrzymie emocje, lecz tym razem będzie to starcie drużyn, które do końca sezonu rozpaczliwie będą walczyć o każde zwycięstwo, które zadecydować może o ich losie w kwestii miejsca gwarantującego grę w Europejskich Pucharach. Milan po trzydziestu jeden meczach ma na swoim koncie pięćdziesiąt dwa punkty, co daje czwartą lokatę w tabeli. Trzy punkty mniej mają piłkarze z Rzymu, lecz oni po rozegrani trzydziestu spotkań znajdują się poza strefą Europejskich Pucharów. Milan czeka na przełamanie, bowiem ostatni raz wygrał z Chievo i było to 9 marca, więc ponad miesiąc temu. Lazio także w swoich dwóch poprzednich rywalizacjach nie odniosło wygranej (remis z Sassuolo, porażka ze SPAL). Zapowiada nam to zatem potyczkę dwóch zespołów, których celem jest przełamanie złej passy, a co za tym idzie poprawienie swojej sytuacji w walce o wymarzoną grę w Europie.

W niedzielę również będzie ciekawie, przede wszystkim ze względu na Derby Genui, które zostaną rozegrane po raz siedemdziesiąty drugi na poziomie Serie A. Jak dotychczas w pojedynkach na najwyższym poziomie rozgrywkowym częściej wygrywała Sampa, która ma na swoim koncie dwadzieścia sześć wygranych w konfrontacjach ze swoim lokalnym rywalem. W niedzielę faworytem również będzie Sampa, choć jej podobnie jak ekipie Genoi nie wiedzie się ostatnio najlepiej. 25 listopada 2018 byliśmy świadkami podziału punktów między oba zespoły, jak będzie tym razem?

Z perspektywy polskiego kibica intersująco będzie także w Veronie, gdzie spadające z ligi Chievo (Stępiński, Jaroszyński) zmierzy się z Napoli (Zieliński, Milik). Dla drużyny z Neapolu będzie to chwila na otarcie łez i zebranie sił przed rewanżowym spotkaniem z Arsenalem w 1/4 finału Ligi Europy. Dla zawodników Chievo potyczka z Napoli to szansa na pokazanie się z dobrej strony i szansa na wywalczenie sobie kontraktu w innym klubie Serie A. Jesienią na Stadio San Paolo padł wynik bezbramkowy. Czy tym razem również doświadczony Sorrentino nie będzie musiał wyciągać piłki z siatki?

SOBOTA – 13 KWIETNIA 2019

14:55 Serie A – 32. kolejka: SPAL 2013 – JUVENTUS FC na żywo
Ipla

17:55 Serie A – 32. kolejka: AS ROMA – UDINESE CALCIO na żywo
Ipla

20:25 Serie A – 32. kolejka: AC MILAN – SS LAZIO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 14 KWIETNIA 2019

12:25 Serie A – 32. kolejka: TORINO FC – CAGLIARI CALCIO na żywo
Ipla

14:55 Serie A – 32. kolejka: UC SAMPDORIA – GENOA CFC na żywo
Ipla

17:55 Serie A – 32. kolejka: CHIEVO WERONA – SSC NAPOLI na żywo
Ipla

20:25 Serie A – 32. kolejka: FROSINONE CALCIO – INTER MEDIOLAN na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 15 KWIETNIA 2019

20:25 Serie A – 32. kolejka: ATALANTA BC – EMPOLI FC na żywo
Ipla

About Jakub Lipiec