33. kolejka NICE 1. Ligi w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana przedostatnia kolejka Nice 1. Ligi. Transmisje z 2 spotkań na sportowych kanałach Polsatu. Do bardzo ważnego starcia w kontekście walki o awans dojdzie w Legnicy, gdzie Miedź podejmie Chojniczankę Chojnice. Gospodarze są liderami pierwszoligowych rozgrywek […]

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana przedostatnia kolejka Nice 1. Ligi. Transmisje z 2 spotkań na sportowych kanałach Polsatu.

Do bardzo ważnego starcia w kontekście walki o awans dojdzie w Legnicy, gdzie Miedź podejmie Chojniczankę Chojnice. Gospodarze są liderami pierwszoligowych rozgrywek mając na koncie 59 punktów. Jeśli w najbliższym spotkaniu uda im się przynajmniej zremisować to ich awans stanie się faktem. Byłoby to historyczne wydarzenie dla klubu z Legnicy, który nigdy jeszcze nie grał w najwyższej klasie rozgrykowej w Polsce. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, gdyż ich rywal, czyli Chojniczanka wciąż liczy na to, że sezon zakończy na miejscu dającym awans do Ekstraklasy. Tracą oni do niego 2 punkty, więc jeśli chcą je zająć muszą przede wszystkim wygrać w 2 ostatnich kolejkach i liczyć na potknięcie Zagłębia Sosnowiec. Czy uda im się tego dokonać? Czy jednak to Miedź okaże się lepsza i zwyciężając zapewni sobie historyczny awans? Transmisja meczu w Polsacie Sport.

Również spotkanie w Chorzowie będzie kluczowe w ostatecznych rozstrzygnięciach w kwestii promocji do Ekstrklasy, ale również spadku, czy pozostania w 1. lidze. W Świętej Wojnie Ruch podejmie Zagłębie Sosonowiec. Gospodarze cały czas mają matematyczne szanse na to, aby uniknąć degradacji do 2 ligi. Jednak jeśli chcą je przedłużyć do ostatniej kolejki muszą przede wszystkim pokonać Zagłębie oraz liczyć na potknięcia swoich rywali w walce o utrzymanie. W odmiennej sytuacji jest drużyna z Sosnowca, która jak już wcześniej było wspominane toczy walkę o awans. Jest na dobrej drodze, aby go uzyskać. Zagłębiacy zajmują 2. pozycję w tabeli i jeśli pokonają Ruch, a Chojniczanka zgubi punkty w meczu z Legnicą to powrócą do Ekstraklasy po 10 latach. Czy stanie się to faktem? Czy to jednak Ruch okaże się lepszy? Tranmsisja spotkania w Polsacie Sport Extra.

pasek2

NIEDZIELA – 27 MAJA 2018

12:30 NICE 1. Liga – 33. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla


12:30 
NICE 1. Liga – 33. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla


12:40 
NICE 1. Liga – 33. kolejkaMIEDŹ LEGNICA – CHOJNICZANKA CHOJNICE na żywo
Polsat Sport HDIpla

12:40 
NICE 1. Liga – 33. kolejka: RUCH CHORZÓW – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC na żywo
Ipla
pasek2

About Michał Jeżewski