36. kolejka PKO BP Ekstraklasy w CANAL+ i TVP

Przed nami przedostatnia kolejka PKO Banku Polskiego Ekstraklasy. W 36. serii gier dojdzie do pierwszej z dwóch końcowych ,,Multilig”, czyli meczów o tej samej porze – we wtorek w strefie spadkowej i w środę w strefie mistrzowskiej. Transmisje spotkań na […]

Przed nami przedostatnia kolejka PKO Banku Polskiego Ekstraklasy. W 36. serii gier dojdzie do pierwszej z dwóch końcowych ,,Multilig”, czyli meczów o tej samej porze – we wtorek w strefie spadkowej i w środę w strefie mistrzowskiej. Transmisje spotkań na kanałach CANAL+ i w TVP Sport.

We wtorek, 14 lipca zostaną rozegrane 4 pojedynki w grupie spadkowej. Losy spadkowiczów są już znane, więc walka w dolnej ,,ósemce” toczy się już tylko o zajęcie poszczególnych miejsc w klasyfikacji ligowej na koniec sezonu. Największą zagadką jest zwycięzca grupy. O to miano teoretycznie zawalczyć może w dwóch ostatnich meczach kampanii 2019/2020 jeszcze aż 5 drużyn, które zapewniły już sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Największe szanse mają na to zrównane punktami ekipy Górnika Zabrze Rakowa Częstochowa, które w tej kolejce zagrają na wyjazdach – ,,górnicy” w Gdyni z Arką, zaś piłkarze spod Jasnej Góry w Łodzi z ostatnim w tabeli ŁKS-em. Z trzecim ze spadkowiczów – Koroną Kielce – na własnym boisku zmierzy się Wisła Płock, która do wyżej wymienionych zabrzan i częstochowian traci tylko 2 ,,oczka”. Ponadto, na stadionie w Lubinie 12. KGHM Zagłębie podejmie 13. Wisłę Kraków.

Większe emocje kibicom powinna przynieść środa, 15 lipca, ponieważ w końcu z założenia w grupie mistrzowskiej gra się o wyższe cele. Co prawda, mistrz Polski jest już znany. W miniony weekend, po zwycięstwie nad Cracovią, została nim Legia Warszawa, którą teraz powinien czekać w Gdańsku szpaler wykonany przez zawodników Lechii. Gra rozchodzi się jednak teraz jeszcze o tytuł wicemistrzowski. W walce pozostają dwie drużyny – mistrz Polski sprzed roku, Piast Gliwice oraz Lech Poznań. Obie ekipy mają na koncie zgromadzonych tyle samo punktów – 60. Do końca sezonu toczyć będą ze sobą korespondencyjną walkę o 2. miejsce w lidze. W środku tego tygodnia gliwiczanie zagrają w Szczecinie z Pogonią, natomiast poznaniacy w Krakowie zostaną podjęci przez wspomnianą już w innym kontekście Cracovię. W innym meczu zmierzą się Jagiellonia Białystok Śląsk Wrocław. To też spotkanie, jako swoją propozycję transmisyjną na tę serię gier, wybrała Telewizja Polska. Pozostałe mecze będzie można oglądać na antenach platformy CANAL+.

WTOREK – 14 LIPCA 2020

19:30 PKO BP Ekstraklasa – grupa spadkowa, 36. kolejka: MULTILIGA+ 
*(do 00:00)
CANAL+ Sport HD

20:25 PKO BP Ekstraklasa – grupa spadkowa, 36. kolejka: ARKA GDYNIA – GÓRNIK ZABRZE 


20:25 PKO BP Ekstraklasa – grupa spadkowa, 36. kolejka: WISŁA PŁOCK – KORONA KIELCE 


20:25 PKO BP Ekstraklasa – grupa spadkowa, 36. kolejka: ŁKS ŁÓDŹ – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 


20:25 PKO BP Ekstraklasa – grupa spadkowa, 36. kolejka: KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN – WISŁA KRAKÓW 

ŚRODA – 15 LIPCA 2020

19:30 PKO BP Ekstraklasa – grupa mistrzowska, 36. kolejka: MULTILIGA+ 
*(do 00:00)
CANAL+ Sport HD

19:50 PKO BP Ekstraklasa – grupa mistrzowska, 36. kolejkaSTUDIO 

Studio: Jacek Kurowski – Marcin Żewłakow, Robert Podoliński, Sebastian Mila
20:25 PKO BP Ekstraklasa – grupa mistrzowska, 36. kolejka: LECHIA GDAŃSK – LEGIA WARSZAWA 


20:25 PKO BP Ekstraklasa – grupa mistrzowska, 36. kolejka: POGOŃ SZCZECIN – PIAST GLIWICE 


20:25 PKO Bank Polski Ekstraklasa – grupa mistrzowska, 36. kolejka: JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – ŚLĄSK WROCŁAW 

Komentarz w TVP Sport: Marcin Zawacki – Andrzej Strejlau 

20:25 PKO BP Ekstraklasa – grupa mistrzowska, 36. kolejka: CRACOVIA – LECH POZNAŃ 

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.