4. Ćwierćfinał play-off PHL: Trzy drużyny blisko półfinałów

Re-Plast Unia Oświęcim, GKS Katowice i GKS Tychy są bliscy awansu do najlepszej czwórki Polskiej Hokej Ligi. W ćwierćfinałach świetnie spisuje się KH Energa Toruń, który pokonał w poniedziałek mistrzów Polski. GieKSa dobrze rozpoczęła spotkanie z Zagłębiem, bo po 30. […]

GieKSa dobrze rozpoczęła spotkanie z Zagłębiem, bo po 30. minutach prowadziła 2:0. Później jednak sosnowiczanie zaczęli grać lepiej w ataku i na 10. minut przed końcem spotkania było 3:2 dla Zagłębia. Mistrz sezonu zasadniczego zdołał wyrównać i doprowadził do dogrywki. W dodatkowym czasie gry Ślązacy wykonywali rzut karny, ale Patryk Wronka nie przechytrzył bramkarza Andreja Filonenko. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Anthon Eriksson.

Hokeiści GKS-u Katowice

Unia Oświęcim przełamała klątwę Areny Sanok i po raz pierwszy w tym sezonie wygrała z drużyną z Podkarpacia. Przez długi czas wynik był korzystny dla Ciarko STS. O wygranej Biało-Niebieskich zdecydowała ostatnia tercja, wygrana przez gości 3:0. Unia pokonała miejscowych 5:2. Świetnie zaprezentował się Victor Rollin Carlsson, który zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty.

Stalowe Pierniki po raz kolejny pokazały się z bardzo dobrej strony. W rywalizacji z obrońcami tytułu mistrzowskiego pada mało bramek, ale jest mnóstwo emocji. KH Energa Toruń pokonał JKH GKS Jastrzębie 2:1 i wciąż ma duże szanse na awans do półfinału.

Hokeiści GKS-u Tychy

W Tychach GKS wygrał z Cracovią 3:2. To był kolejny bardzo ciekawy i zacięty mecz w tej parze. Decydującego gola dla tyszan strzelił Christian Mroczkowski.

Teraz ligowców czeka przerwa do 10 marca. Przerwa w rozgrywkach jest spowodowana startem Comarch Cracovii w Danii w turnieju finałowym o Puchar Kontynentalny. Mecze ćwierćfinałowe play-off (do 4. zwycięstw) najpóźniej zakończą się 15 marca.

Początkowo Pasy, które rywalizować będą z Aalborg Pirates (Dania), Saryarka Karaganda (Kazachstan), miały wystąpić w turnieju finałowym w styczniu. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) ze względu na sytuację pandemiczną przełożyła turniej na 4-6 marca.

Ćwierćfinał Polskiej Hokej Ligi, czwarta seria meczów (do 4. zwycięstw)

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – GKS KATOWICE 3:4 po dogrywce (0:1, 2:1, 1:1 d. 0:1)

Chvanchikov 34, Kozłowski 38, Nikiforov 50 – Fraszko 4, Smal 27, Krężołek 56, Eriksson 67

Stan rywalizacji: 1-3

CIARKO STS SANOK – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Sawicki 9, Pippo 36 – Themar 14, Carlsson 40, Da Costa 44, Orekhin 45, Carlsson 60

KH ENERGA TORUŃ – JKH GKS JASTRZĘBIE 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)