4. kolejka angielskiej Premier League na kanałach nc+

Po przerwie na mecze reprezentacyjne wraca najlepsza piłkarska liga świata, czyli angielska Premier League! W 4. kolejce rozgrywek NC+ zaprezentuje nam sześć spotkań na żywo i jedno z odtworzenia! Na czoło wysuwa się sobotnia batalia na Etihad Stadium pomiędzy Manchesterem […]

Po przerwie na mecze reprezentacyjne wraca najlepsza piłkarska liga świata, czyli angielska Premier League! W 4. kolejce rozgrywek NC+ zaprezentuje nam sześć spotkań na żywo i jedno z odtworzenia! Na czoło wysuwa się sobotnia batalia na Etihad Stadium pomiędzy Manchesterem City a Liverpoolem.

Już na samym początku kolejki czeka nas absolutny hit czwartej serii spotkań w lidze angielskiej. Na Etihad Stadium naprzeciw siebie staną czwarty jak na razie w tabeli Manchester City i wicelider Liverpool FC. Pojedynek absolutnych gigantów angielskiej piłki powinny rozpalić serca kibiców futbolu nie tylko na wyspach, ale i w całej Europie. Przed przerwą na mecze reprezentacyjne Manchester City wygrał na wyjeździe po ciężkim meczu AFC Bournemouth 2:1, natomiast Liverpool zdecydowanie rozbił na Anfield Road zespół Arsenalu aż 4:0.

Wieczorem na boisko wyjdą jedenastki Stoke City i rozpędzonego lidera Manchesteru United, który po trzech meczach ma komplet punktów, dziesięć zdobytych bramek i ani jednej straconej. „Czerwone Diabły” chcą w tym spotkaniu kontynuować zwycięską passę, którą rozpoczęli miesiąc temu i jak na razie nikt nawet nie zbliżył się, by ich zatrzymać. Stoke natomiast po trzech meczach ma cztery punkty, a wrażenie robi pokonanie w 2. kolejce u siebie drużynę Arsenalu 1:0.

W niedzielę czekają nas emocje związane z drużynami zajmującymi miejsca w drugiej połowie tabeli. Najpierw Burlney FC zmierzy się z Crystal Palace. Goście tego spotkania katastrofalnie rozpoczęli obecny sezon, niemalże odwrotnie proporcjonalnie do Manchesteru United. Po trzech spotkań mają zero punktów, zero zdobytych bramek i sześć straconych, a z zespołów, z którymi ciężko było powalczyć o punkty mierzyli się jedynie z Liverpoolem. Niedzielne spotkanie będzie szansą na pierwszą bramkę i pierwszy punkt w nowym sezonie.

Później Swansea City zagra z wracającym do Premier League Newcastle United. „Sroki” tuż przed przerwą na mecze reprezentacyjne zdobyli pierwsze punkty po powrocie do elity ogrywając u siebie zespół West Ham United aż 3:0. Wcześniej przegrali z Tottenhamem i innym beniaminkiem, Huddersfield. Natomiast Swansea półtorej tygodnia temu zdobyło pierwszą bramkę ogrywając u siebie Crystal Palace 2:0.

Na zakończenie kolejki w poniedziałek na stadionie olimpijskim w Londynie West Ham United zmierzy się z rewelacją początku sezonu Premier League, trzecim w tabeli Huddersfield Town. Beniaminek po trzech meczach ma siedem punktów na koncie, wygrane z Crystal Palace, Newcaslte i bezbramkowy remis z Southampton. Huddersfield jako jeden z dwóch zespołów w lidze nie stracił jeszcze bramki w tym sezonie.