4. kolejka Ligue 1 Uber Eats w Eleven Sports oraz Canal+ Sport

Poprzednia kolejka przysporzyła kibicom dużo emocji sportowych, ale także nie obyło się bez kontrowersji pozasportowych. Zobaczmy co czeka nas w czwartej serii spotkań. FC Nantes – Olympique Lyon Koszmar Lyonu i trenera Bosza trwa w najlepsze. Już wydawało się, że […]

Poprzednia kolejka przysporzyła kibicom dużo emocji sportowych, ale także nie obyło się bez kontrowersji pozasportowych. Zobaczmy co czeka nas w czwartej serii spotkań.

FC Nantes – Olympique Lyon

Koszmar Lyonu i trenera Bosza trwa w najlepsze. Już wydawało się, że w ostatniej kolejce wreszcie uda się dopisać trzy punkty utytułowanemu klubowi, jednak ostateczny wynik brzmiał 3:3. Wysoki remis z beniaminkiem z Clermont chluby nie przynosi, zwłaszcza że gospodarze prowadzili nawet 3:1. Dwie bramki dla Lyonu ustrzelił Dembele, natomiast jedną dołożył Paqueta. W końcówce spotkania Olympique stracił prowadzenie po bramce w doliczonym czasie gry Rashaniego. Dwa punkty i dopiero 16 miejsce w tabeli, tak na ten moment przedstawia się sytuacja Lyonu. Nantes może pochwalić się dwukrotnie większą zdobyczą punktową od swoich piątkowych rywali, co plasuje ich na 9 pozycji w tabeli. Jednak w ostatniej kolejce drużyna Nantes zaliczyła porażkę wyjazdową w starciu z Rennes 1:0.

OGC Nice – Girondins Bordeaux

Sobotnie spotkanie na Allianz Riviera w Nicei zapowiada się bardzo ciekawie. Gospodarze dobrze rozpoczęli sezon 2021/22 od remisu i zwycięstwa. Jednak wydarzenia z ostatniej kolejki rzucają trochę cień na dobre wyniki OGC w dwóch pierwszych meczach. Tydzień temu także u siebie Nicea podejmowała Olympique Marsylie, z którą prowadziła do 75 minuty 1:0. Jednak potem doszło do przerwania spotkania, ponieważ kibice wtargnęli na boisko. Stało się to po tym jak Dimitri Payet odrzucił butelkę w trybuny, którą wcześniej został trafiony. Najprawdopodobniej dojdzie do walkoweru na korzyść Nicei, ponieważ goście nie chcieli ponownie kontynuować spotkania. Jednak gospodarze z Riviery także mogą spodziewać się kar. Goście z Bordeaux nie mają takich problemów, lecz zdobywanie punktów przychodzi im topornie. Podopieczni Petkovicia znowu zremisowali tym razem 1:1 z Angers. Teraz przyjdzie im się mierzyć z zespołem, który jeszcze nie stracił bramki w tej kampanii.

Olympique Marsylia – AS Saint-Etienne

Konfrontacja ekip, które jeszcze w tym sezonie nie przegrały spotkania zapowiada się ekscytująco. Marsylczycy mają na swoim koncie 4 punkty, co pozwala im na zajmowanie 8 miejsca, natomiast goście po trzech remisach posiadają tylko 3 punkty, które plasują „Zielonych” na 11 miejscu. Olympique w poprzedniej kolejce uczestniczył w przerwanym meczu i nie przystąpił do jego wznowienia bojąc się o swoje bezpieczeństwo. W najbliższych dniach zostaną podjęte działania w sprawie derbowego spotkania trzeciej kolejki. Goście z Saint-Etienne jeszcze w tym sezonie nie odnieśli porażki, ale wygranej także nie zapisali na swoim koncie. W ostatnim zremisowanym spotkaniu podzielili się punktami z aktualnymi mistrzami Francji z Lille. Na bramkę Buraka Yilmaza odpowiedział w 85 minucie meczu młody Saidou Sow. Remis 1:1 na pewno nie ucieszył żadnej z zainteresowanych ekip.

Troyes AC – AS Monaco

O godzinie 13 w niedzielę dojdzie do pojedynku zespołów, które plasują się w dolnych rejonach tabeli. Jeżeli chodzi o gospodarzy to udało im się w poprzedniej kolejce zdobyć pierwszy punkt w sezonie. Po remisie ze Strasbourgiem beniaminek z Troyes zajmuje 18 miejsce w tabeli. Monaco jest o jedną pozycje niżej. Dziewiętnaste miejsce podopiecznych Niko Kovaca pokazuje jak fatalnie w ten sezon weszła ekipa z Księstwa. Kolejny raz monakijczycy mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie przełożyło się to na końcowy wynik. Monaco straciło Aleksandra Golovina, który po otrzymaniu czerwonej kartki, będzie pauzował w następnym spotkaniu. Ostatnie starcie Troyes oraz Monaco miało miejsce 19 maja 2018 roku. Wtedy pewny triumf odnieśli goście z Księstwa wygrywając 0:3.

Lille OSC – Montpellier HSC

Mistrzowie Francji cały czas czekają na pierwsze trzy punkty. Tydzień temu w Saint-Etienne doszło tylko do podziału punktów przy remisie 1:1. Lille na ten moment posiada 2 punkty po trzech spotkaniach, które plasują je na dopiero 17 miejscu w tabeli ligowej. Montpellier natomiast ma 4 punkty, które pozwalają okupować 7 lokatę w lidze. Podopieczni Dall’Oglio w ostatnim spotkaniu ligowym zaprezentowali się z bardzo dobrej strony wygrywając wysoko z Lorient 3:1. Montpellier na początku sezonu próbuje grać ofensywnie, co przekłada się na stwarzane okazję. W meczu z Lorient przewodzili w statystyce celnych strzałów aż 11-4. Niedzielne widowisko między Lille a Montpellier zapowiada się z dużą ilością bramek. Jedni i drudzy na starcie sezonu preferują bardzo otwarty futbol, co przekłada się na dużą ilość zdobywanych bramek, lecz ma to też negatywne konsekwencje w strefie obronnej. Mimo że Lille nie najlepiej weszło w sezon, to wydaje się faworytem spotkania, patrząc na zestawienia bukmacherów.

Stade de Reims – Paris Saint-Germain

Na zakończenie czwartej kolejki Reims podejmie PSG. Gospodarze po trzech rozegranych spotkaniach znajdują się na 12 miejscu z trzema punktami, natomiast goście z Paryża przewodzą ligowej stawce z kompletem punktów. Stade de Reims w ostatnim meczu zremisowało 1:1 z Metz. Piłkarze z Szampanii wyszli na prowadzenie już w 7 minucie po bramce Munetsiego, jednak radość trwała do 14 minuty, kiedy do wyrównania doprowadził Maiga. W dalszej części spotkania były okazję na zmianę wyniku, lecz już więcej bramek nie ujrzeliśmy. Paryżanie w przeciwieństwie do swoich niedzielnych rywali kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem wyjazdowa wygrana 2:4 z Brestem. PSG cały czas nie najlepiej radzi sobie w strefie obronnej, lecz mankamenty defensywne przykrywa dobra dyspozycja graczy z ataku. Bramki zdobywane przez paryżan rozkładają się na wielu zawodników. W przypadku meczu z Brestem pewnymi egzekutorami okazali się Herrera, Mbappe, Gueye oraz Di Maria. Spotkanie Brestu z PSG rozpocznie się w niedzielę o godzinie 21.