4. kolejka Plus Ligi: Nawałnica emocji w Rzeszowie.

Spora dawka emocji czekała dzisiaj na kibiców, którzy zdecydowali się śledzić starcie Asseco Resovii Rzeszów z Jastrzębskim Węglem. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, choć w trakcie meczu rola faworyta przechodziła od jednego do drugiego zespołu cyklicznie. Pierwszy set rywalizacji był […]

Pierwszy set rywalizacji był bardzo wyrównany. Jastrzębski swoją przewagę zbudował pod koniec seta, wcześniej prowadzenie przechodziło od drużyny do drużyny. Drugi set to popis sił Rzeszowian, którzy podrażnieni porażką w poprzedniej partii dali popis swoich sił. Trzecia partia wyglądała bardzo podobnie, tylko diametralnie inaczej. To Jastrzębianie górowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Czwarta partia to już wyrównana walka, którą ostatecznie na swoje konto zapisali Rzeszowianie, tym samym doprowadzając do tie-breaka, choć Jastrzębski był bardzo bliski zgarnięcia pełnej puli. Tie-break rozpoczął się od wyniku 6:0 dla Jastrzębian. I gdy wszyscy przyznali już zwycięstwo w tym meczu, Rzeszowianie wzięli się w garść i zdobyli dziewięć kolejnych punktów doprowadzając do rezultatu 9:6. Tak uskrzydleni gospodarze nie pozwolili na odebranie im zwycięstwa w tym starciu.

MVP spotkania wybrany został Nikolay Penczew, przy zagrywce którego Rzeszowianie zdobyli 9 punktów w tie-breaku, jednak jasnych punktów w obydwu drużynach nie brakowało. Świetnie spisywał się Rafał Buszek, który kończył sporą liczbę piłek. Dobrze na rozgraniu spisywali się zarówno Drzyzga jak i Masny. W ekipie żółto-zielonych trudny do zatrzymania był Michał Łasko. Ogólnie spotkanie stało na wysokim poziomie i mogło podobać się każdemu.

Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:27, 25:15, 18:25, 25:22, 15:12)

Asseco Resovia: Nowakowski, Schops, Drzyzga, Buszek, Holmes, Penchev, Żurek (libero) oraz Tichacek, Konarski, Perłowski.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski , Kosok, Popiwczak, Filippov.