5 kolejka 2. Bundesligi na kanałach Eleven Sports

Już w ten weekend po przerwie na mecze reprezentacji wraca do gry 2 Bundesliga. Eleven Sports pokaże na żywo 3 mecze. Najciekawszy mecz tej kolejki to starcie: Hamburg SV z Heidenheim. W Berlinie dojdzie do starcia miejscowego Unionu z Duisburgiem. […]

W Berlinie dojdzie do starcia miejscowego Unionu z Duisburgiem. Zespół gości to zdecydowanie czerwona latarnia 2. Bundesligi (4 mecze i 4 porażki, bramki 0:7). Trener Gruev Ilia zdaje sobie sprawę, że kolejna porażka może doprowadzić do jego zwolnienia. Gospodarze to aktualnie 3. zespół tabeli z 8 punktami na koncie. Ich bilans to 2 zwycięstwa i 2 remisy (o ile remis na wyjeździe z FC Koeln można uznać za sukces, o tyle remis z Sandhausem to już wpadka). Inny wynik niż zdecydowane zwycięstwo podopiecznych Andre Hofschneidera to będzie sensacja.

Celem popularnych Dinazaurów na ten sezon jest powrót do 1. Bundesligi. Na Volksparkstadion przyjedzie Heidenheim i to będzie pierwsze oficjalne spotkanie tych ekip. Kibice Rothosen mają nadzieję, że ich zespół jest już na właściwej ścieżce do odnoszenia kolejnych zwycięstw. Gospodarze to drużyna, która w poprzednich meczach wygrywała 3:0 (z Sandhausen oraz Bielefeld) lub przegrywała 3:0 (z Kiel). Hamburg po wygraniu w tej kolejce oraz zaległego meczu z Dresden może zagościć na podium.

W niedzielę odbędzie się spotkanie FC Koeln z Paderborn. Popularne Kozły to lider tabeli oraz zespół, który do tej pory strzelił najwięcej goli (11). W poprzedniej kolejce wydawało się, że drużyna Marcusa Anfaga dozna pierwszej porażki, jednak pokazała charakter i ostatecznie odniosła cenne zwycięstwo (po 25 minutach przegrywali 2:0, wynik końcowy to 5:3). Goście sezon rozpoczęli od porażki z aktualnym wiceliderem (Darmstadt), następnie zwycięstwo z Regensburgiem oraz dwukrotnie zremisowali 2:2 (Furth i Bochum). Ostanie pięć meczów pomiędzy tymi zespołami to 3 remisy oraz po jednym zwycięstwie, zarówno FC Koeln i Paderborn.