5. kolejka siatkarskiej Ligi Mistrzyń w nc+

Już tylko dwie kolejki rozgrywek grupowych pozostały do rozegrania w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. Realne szanse na awans do fazy pucharowej mają brązowe medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Transmisje wszystkich spotkań w nc+. Właśnie Grot Budowlani Łódź pojawią się na parkiecie najwcześniej z polskich […]

Już tylko dwie kolejki rozgrywek grupowych pozostały do rozegrania w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. Realne szanse na awans do fazy pucharowej mają brązowe medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Transmisje wszystkich spotkań w nc+.

Właśnie Grot Budowlani Łódź pojawią się na parkiecie najwcześniej z polskich drużyn, bo we wtorek o 18.00. Rywalkami podopiecznych Błażeja Krzyształowicza będą niepokonane siatkarski z Igor Gorgonzola Novara. Włoszki w czterech wcześniejszych pojedynkach nie przegrały chociażby seta. Łodziankom z kolei bardzo mógłby się przydać chociaż jeden punkt wywalczony z starciu z Igor Gorgonzola, który przybliży je do jednego z wolnych miejsc w ćwierćfinale. O wyprzedzenie ekipy z Novary będzie już niezwykle trudno, ponieważ Budowlani tracą 4 punkty do rywalek z Półwyspu Apenińskiego. Nawet w wypadku porażki, wygrana w ostatniej kolejce, która rozegrana zostanie już 26 lutego, z Minczanką Mińsk może dać Polkom awans do fazy pucharowej jako jednej z trzech najlepszych drużyn z 2. miejsc.

Co ciekawe, dużą rolę może odegrać pojedynek między Dinamem Moskwa a Chemikiem Police. Jednak zanim wyjazd do stolicy Rosja, Policzanki czeka mecz w Rumunii z CSM Bukareszt. Chemik stracił już jakiekolwiek szanse na awans po trzeciej porażce, której doznali już w trzecim meczu grupowym. Podopieczne Marcello Abbondanzy powalczą o chociaż jedno zwycięstwo w rozgrywkach. Na razie udało się wywalczyć punkt, goszcząc w Polsce Dinamo. Z Rumunkami na inaugurację Ligi Mistrzyń Chemik zdołał wygrać tylko jednego seta. W trzech pozostałych wyraźne górą był CSM.

Bez szans na awans jest również drugi zespół z Łodzi. ŁKS Commercecon udanie rozpoczął sezon w Lidze Mistrzyń, pokonując SSC Palmberg Schwerin, z którym we wtorek zmierzy się po raz drugi, tym razem w Niemczech. Najprawdopodobniej w tym pojedynku rozstrzygną się losy 3. miejsca w grupie D, ponieważ o awans walczą dwa kluby z Włoch. I znów ŁKS może w przyszłym tygodniu pomóc awansować do ćwierćfinału rywalkom zza miedzy, ponieważ grać będą na wyjeździe z Imoco Volley Conegliano. Najpierw jednak wyjazd do Schwerinu, gdzie ŁKS powalczy o drugie zwycięstwo w sezonie nad Niemkami.

WTOREK – 19 LUTEGO 2019

17:25 Liga Mistrzyń CEV – 5. kolejka, grupa B: HPK HAMEENLINNA – DINAMO KAZAŃ na żywo


17:30 Liga Mistrzyń CEV – 5. kolejka, grupa C: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD

17:55 Liga Mistrzyń CEV – 5. kolejka, grupa C: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – IGOR GORGONZOLA NOVARA na żywo
CANAL+ Sport HD

19:25 
Liga Mistrzyń CEV – 5. kolejka, grupa D: SSC PALMBERG SCHWERIN – ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ na żywo

ŚRODA – 20 LUTEGO 2019

14:55 Liga Mistrzyń CEV – 5. kolejka, grupa B: URALOCZKA-NTMK JEKATERYNBURG – ECZACIBASI VITRA STAMBUŁ na żywo
CANAL+ Sport HD

16:55 
Liga Mistrzyń CEV – 5. kolejka, grupa E: FENERBAHCE OPET STAMBUŁ – DINAMO MOSKWA na żywo


16:55 
Liga Mistrzyń CEV – 5. kolejka, grupa A: MARITZA PŁOWDIW – BEZIERS VB na żywo


18:25 Liga Mistrzyń CEV – 5. kolejka, grupa E: CSM BUKARESZT – CHEMIK POLICE na żywo
CANAL+ Sport HD

18:55 
Liga Mistrzyń CEV – 5. kolejka, grupa A: ALLIANZ MTV STUTTGART – VAKIFBANK STAMBUŁ na żywo


20:25 
Liga Mistrzyń CEV – 5. kolejka, grupa D: SAVINO DEL BENE SCANDICCI – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO na żywo
CANAL+ Sport HD

22:30 
Magazyn LIGI MISTRZÓW CEV na żywo
CANAL+ Sport HD

CZWARTEK – 21 LUTEGO 2019

16:55 Liga Mistrzyń CEV – 5. kolejka, grupa C: MINCHANKA MIŃSK – RC CANNES na żywo 

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)