6. kolejka Eurocup w Eurosporcie 1

W tej rundzie na antenie Eurosport 1 będzie okazja zobaczyć w jakiej formie są dwaj reprezentacji Polski. W barwach Lokomotivu gra Mateusz Ponitka, w Unicaji Maladze – Adam Waczyński. Tradycyjnie zostanie pokazany również pojedynek jednej naszej drużynę w tych rozgrywkach, […]

W tej rundzie na antenie Eurosport 1 będzie okazja zobaczyć w jakiej formie są dwaj reprezentacji Polski. W barwach Lokomotivu gra Mateusz Ponitka, w Unicaji Maladze – Adam Waczyński. Tradycyjnie zostanie pokazany również pojedynek jednej naszej drużynę w tych rozgrywkach, a mianowicie Arki Gdyni.

LOKOMOTIV KUBAŃ – ARKA GDYNIA. W tym spotkaniu spotkają się dwie drużyny w całkiem odmiennych nastrojach. Koszykarze z Rosji muszą być na siebie źli ponieważ przespali dwie kwarty w pojedynku z Albą Berlin i ostatecznie sensacyjnie ulegli 75-83. Na nic stałą się pogoń w drugiej połowie. Mateusz Ponitka i jego koledzy słabo prezentowali się w obronie. Ich grała była bardzo przewidywalna i chaotyczna. Mnóstwo strat, niedokładności. Kibice zgromadzeni w hali Olympus Arena było bardzo zdziwieni tym co widzą. Gdynianie w poprzedniej kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo pokonując francuską ekipę Limoges. Sukces udało się osiągnąć dzięki zdecydowanie wygranej pierwszej i trzeciej kwarcie. Arkę do zwycięstwo poprowadził tercet Bostic, Upshaw oraz Florence. W sumie zdobyli oni czterdzieści cztery punkty. Faworytem tego pojedynku są gracze z Kubania, którzy będą chcieli zmazać plamę z poprzedniego starcia z Albą.

UNICAJA MALAGA – RYTAS WILNO. Pojedynek drugiego i trzeciego zespołu w grupie D. Adam Waczyński i jego koledzy będą mieć coś do udowodnienia, ponieważ w pierwszym starciu przegrali z Wilnem 80:72. Ta porażka spowodowała, że mimo zwycięstwo z Unicsem nie są liderem tej grupy. Ekipa z Hiszpanii w dwóch ostatnich pojedynkach musiała się bardzo natrudzić by wygrać. Ostatecznie udało im się pokonać Torino 105:104 oraz Kazań 82:80. Litwini do tej pory doznali dwóch porażek z niemieckim Frankfurtem oraz rosyjskim Kazaniem. Faworytem tego starcia jest zespół gospodarzy, ale po pierwszym meczu już wiedzą, że nie można lekceważyć ekipy teoretycznie słabszej.