6. kolejka Ligi Europy UEFA w Polsacie Sport Premium

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. W najbliższy czwartek odbędzie się ostatnia kolejka, po której będziemy znać komplet drużyn, które zagrają na wiosnę w fazie pucharowej. Kibice piłkarscy zobaczą na antenach Polsatu Sport Premium łącznie dwanaście […]

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. W najbliższy czwartek odbędzie się ostatnia kolejka, po której będziemy znać komplet drużyn, które zagrają na wiosnę w fazie pucharowej. Kibice piłkarscy zobaczą na antenach Polsatu Sport Premium łącznie dwanaście spotkań.

Najciekawiej powinno być w grupie G. Przed ostatnią kolejką wszystkie cztery zespoły mają szansę na awans. Na Allianz Stadion SK Rapid Wiedeń zmierzy się z Rangers FC, natomiast na Estadio de la Ceramica Villareal CF podejmować będzie Spartaka Moskwa. W najkorzystniejszej sytuacji wydają się Hiszpanie, którym do awansu wystarczy remis. Dodatkowego smaczku dodaje temu spotkaniu jednak fakt, iż potencjalne zwycięstwo Rosjan zapewni im awans do fazy pucharowej. W Wiedniu już remis premiować będzie gospodarzy, natomiast Rangersi potrzebują wygranej.

W grupie J jeszcze trzy zespoły walczą o awans. Najbliżej tego celu jest FK Krasnodar, który do zagwarantowania sobie pierwszego miejsca w grupie potrzebuje zaledwie jednego punktu. Rywalem Rosjan będzie w ostatniej kolejce Sevilla FC. Hiszpanie potrzebują wygranej, gdyż przed ostatnią serią gier mają tyle samo punktów co trzeci Standard Liege. Belgowie muszą uporać się na wyjeździe z tureckim Akhisar Belediyespor oraz liczyć stratę punktów przez zespół z Estadio Ramon Sanchez Pizjuan.

Na przegraną nie może pozwolić sobie lider grupy I – KRC Genk. Ostatnim grupowym rywalem Belgów będzie Sarpsborg 08 FF, któremu wygrana zapewni awans do fazy pucharowej. Podobnie sytuacja wygląda w drugim spotkaniu tej grupy. Remis przypieczętuje awans ekipie Besiktasu JK, natomiast szwedzkie FF Malmo musi celować w komplet punktów.

O krok od promocji jest ekipa Celticu FC. Szkoci zajmują drugie miejsce w grupie i potrzebują co najmniej remisu z pewnym już awansu z pierwszego miejsca zespołem FC Red Bull Salzburg. Na porażkę drużyny Brendana Rodgersa muszą liczyć piłkarze RB Lipsk. Niemiecki zespół musi jednak najpierw sam zainkasować trzy punkty. Zadanie nie wydaje się trudne, gdyż rywal ekipy z Bundesligi będzie czerwona latarnia grupy B – Rosenborg BK.

Korespondencyjny pojedynek o drugie miejsce w grupie C stoczą Slavia Praga oraz FC Kopenhaga. Prażanie nie mogą przegrać swojego meczu z Zenitem Petersburg aby świętować awans. Na zwycięstwo Rosjan liczy również czwarty przed ostatnią kolejką zespół grupy C – Girondins Bordeaux. Francuzi mają jeszcze matematyczne szanse na awans, o ile sami uporają się na wyjeździe z Kopenhagą.

Bezpośredni mecz o awans stoczą Olympiakos SFP oraz AC Milan. Goście nie mogą sobie pozwolić na porażkę 0-2, 1-3 bądź różnicą trzech lub więcej goli. Każdy inny rezultat od wyżej wymienionych zapewni promocję drużynie z Włoch.

Swoją przygodę w  tym sezonie w europejskich pucharach zakończy w czwartek klub Jakuba Rzeźniaczaka – Qarabag Agdam FK. Azerowie zmierzą się na wyjeździe z Arsenalem FC. Dla Unai’a Emery’ego będzie to szansa przyjrzenia się zawodnikom grającym do tej pory mniej w angielskiej Premier League.

CZWARTEK – 13 GRUDNIA 2018

17:00Liga Europy UEFA – 6. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla

18:10 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa J: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:10 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa I: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:10 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa I: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:10
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa J: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:45 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa G: SK RAPID WIEDEŃ – RANGERS FC na żywo
Ipla

18:45 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa G: VILLAREAL CF – SPARTAK MOSKWA na żywo
Ipla

18:45 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa J: SEVILLA FC – FK KRASNODAR na żywo
Ipla

18:45 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa I: BESIKTAS JK – FF MALMO na żywo
Ipla

18:45 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa I: KRC GENK – SARPSBORG 08 FF na żywo
Ipla

18:45
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa J: AKHISAR BELEDIYESPOR – STANDARD LIEGE na żywo
Ipla

20:50 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa F: OLYMPIAKOS SFP – AC MILAN na żywo
Ipla

20:50
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa B: CELTIC FC – FC RED BULL SALZBURG  na żywo
Ipla

20:50 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa B: RB LIPSK – ROSENBORG BK na żywo
Ipla

20:50 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa C: FC KOPENHAGA – GIRONDINS BORDEAUX na żywo
Ipla

20:50 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa C: SLAVIA PRAGA – ZENIT PETERSBURG na żywo
Ipla

20:50
Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa E: ARSENAL FC – QARABAG AGDAM FK na żywo
Ipla

22:50 
Liga Europy UEFA – 6. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla

23:30
Magazyn LIGI EUROPY UEFA na żywo
Ipla

About Piotr Dzierzgowski