64. Memoriał Janusza Kusocińskiego w TVP Sport HD i TVP 2 HD

Po otwarciu Stadionu Śląskiego przez piłkarzy przyszedł w końcu czas na lekkoatletów. To właśnie w kotle czarownic, rozegrany zostanie jeden z najstarszych i najbardziej cenionych mityngów w naszym kraju. Transmisja w TVP Sport oraz w TVP 2 HD.  Odbywający się […]

Po otwarciu Stadionu Śląskiego przez piłkarzy przyszedł w końcu czas na lekkoatletów. To właśnie w kotle czarownic, rozegrany zostanie jeden z najstarszych i najbardziej cenionych mityngów w naszym kraju. Transmisja w TVP Sport oraz w TVP 2 HD. 

Odbywający się co roku od 1954, mityng ma upamiętnić naszego wybitnego sportowca. Janusz Kusociński to wybitny polski długodystansowiec. Na swoim koncie ma złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w biegu na 10 000 m, srebro Mistrzostw Europy oraz liczne medale na arenie krajowej. Przez te liczne lata, mityng rozgrywany w różnych miejscach. Początkowo  mityng był rozgrywany w Warszawie na Stadionie 10-lecia. Później zaczął się okres podróży po kraju. Zawody odbywały się m.in. w Poznaniu, Bydgoszczy czy Szczecinie, gdzie mityng gościł przez ostatnie 7 lat.

W tym roku mityng ma rangę EAA Classic Permit Outdoor Meetings, dzięki czemu na starcie zobaczymy nie tylko największe Polskie gwiazdy, ale także licznych gości z zagranicy. Jak co roku, największe emocje przyniosą konkurencje techniczne. W skoku o tycze zobaczymy Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska. Anita Włodarczyk spróbuje poprawić swoją formę z początku sezonu. O lepsze rezultaty postara się Konrad Bukowiecki a Michał Haratyk, po raz kolejny spróbuje pobić rekord Polski. Organizatorom udało się także zaprosić liczne zagranice gwiazdy. Swój udział potwierdzili m.in. Allyson Felix (pięciokrotna złota medalistka olimpijska z Aten, Pekinu i Rio de Janeiro w biegu na 200m oraz w sztafecie), Brittney Reese (Mistrzyni Świata 2017 w skoku w dal) czy wracającego do formy po kontuzji Roberta Hartinga (złoty medalista igrzysk olimpijskich 2012 w rzucie dyskiem).

pasek2

PIĄTEK – 8 CZERWCA 2018

16:30 64. Memoriał Janusza Kusocińskiego, Chorzów, Polska: ZAWODna żywo
*(od 18:35 w TVP 2 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl
pasek2

 

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam