7. kolejka OrlenLigi w Polsacie Sport

Przed nami 7. seria spotkań w siatkarskiej OrlenLidze. Polsat Sport pokaże dwa spotkania tej kolejki: niedzielne oraz poniedziałkowe. W obu meczach łatwo wskazać faworyta, ale akurat w OrlenLidze niespodzianek nie brakuje. Chemik Police jest jedną z dwóch niepokonanych drużyn w rozgrywkach. […]

Przed nami 7. seria spotkań w siatkarskiej OrlenLidze. Polsat Sport pokaże dwa spotkania tej kolejki: niedzielne oraz poniedziałkowe. W obu meczach łatwo wskazać faworyta, ale akurat w OrlenLidze niespodzianek nie brakuje.

Chemik Police jest jedną z dwóch niepokonanych drużyn w rozgrywkach. W dotychczasowych sześciu spotkaniach stracili tylko punkt. Mistrzynie Polski walczą o czwarty tytuł z rzędu. Wszystko wskazuje na to, że tym razem głównym rywalem nie będzie Atom Trefl Sopot, a Budowlani Łódź. To starcie dopiero przed nami. W ten weekend podopieczne Jakuba Głuszaka powalczą o kolejny komplet punktów. Rywalem będzie BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Zespół prowadzony przez Mariusza Wiktorowicza nie zachwycał w dotychczasowych spotkaniach swoją dyspozycją. Bielszczanki odniosły dopiero dwa zwycięstwa i z 7. punktami zajmują 9. pozycję. Przed nimi jednak spotkania z najsłabszą czwórką ligi, co może przynieść dodatkowe punkty oraz poprawę miejsca w tabeli.

Dopiero na 13. pozycji plasują się siatkarki Legionovii Legionowo. Pięć punktów i tylko jedno zwycięstwo raczej nie zwiastuje lepszego sezonu niż miniony, w którym Legionovia zajęła 10. miejsce. Filozofia klubu się nie zmieniła – nadal stawiają na młode zawodniczki, które jednak dość często płacą frycowe za brak doświadczenia. Tylko raz w tym sezonie bez punktu kończyły mecz siatkarki Developresu Rzeszów, które notują największy skok jakościowy w porównaniu z poprzednim rokiem w lidze. Po 6. kolejkach ekipa z Podkarpacia zajmuje 5. pozycję z 10. punktami na koncie. To właśnie Rzeszowianki jako jedyne urwały punkt Mistrzyniom Polski. Jednak tydzień po tym wyczynie nie sprostały jednej z najgorszych drużyn rozgrywek – PTPS-owi Piła.

NIEDZIELA – 27 LISTOPADA 2016

14:45 Orlenliga – 7. kolejka: CHEMIK POLICE – BKS PROFI CREDIT BIELSKO-BIAŁA  na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 28 LISTOPADA 2016

18:00 Orlenliga – 7.kolejka: LEGIONOVIA LEGIONOWO – DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HD Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)