8. kolejka Nice 1. Ligi Żużlowej w Eleven Sports 2 i Polsat Sport

W Nice 1. lidze żużlowej rozpoczęła się runda rewanżowa. Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie Orzeł Łódź w sobotę, a ROW Rybnik zmierzy się z Ostrowem Wielkopolskim w niedzielę. Łodzianie po dwóch kolejnych zwycięstwach na swoim obiekcie dołączyli do walki o play-off. […]

W Nice 1. lidze żużlowej rozpoczęła się runda rewanżowa. Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie Orzeł Łódź w sobotę, a ROW Rybnik zmierzy się z Ostrowem Wielkopolskim w niedzielę.

Łodzianie po dwóch kolejnych zwycięstwach na swoim obiekcie dołączyli do walki o play-off. Podopieczni Lecha Kędziory nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w delegacji. Gospodarze przegrali zarówno z Unią Tarnów jaki i ROW Rybnik. W spotkaniu z Gdańskiem słabszą formę zaprezentował Tobiasz Musielak. W rewanżu go zabraknie z powodu kontuzji. Jego miejsce zajmie nieprzekonujący dotychczas Hans Andersen. Orzeł jedzie nad morze po zdobycie minimum punktu bonusowego. Jego zdobycie będzie zależeć w dużej mierze od Duńczyka i Kaia Huckenbecka, którzy pojadą w parze. Zdunek ma zdecydowanie gorszą sytuację. Zawodzi trójka Polaków: Krystian Pieszczek, Kacper Gomólski oraz Adran Cyfer. Ta trójka żużlowców w Łodzi zdobyła tylko 11 punktów. Gdańszczanie zdobyli do tej pory raptem cztery punkty co wystarcza jedynie na wyprzedzenie Lokomotivu.

ROW Rybnik i Ostrovia mają na swoim koncie po osiem punktów. W pierwszym pojedynku triumfowali żużlowcy z Wielkopolski. Arged Malesę do wygranej poprowadził tercet: Aleksandr Łoktajew, Nicolai Klindt oraz Grzegorz Walasek. Zdobyli oni w sumie 35 z 47 punktów. Piotr Żyto w meczu przeciwko zespołowi z Ostrowa Wielkopolskiego może być zadowolony jedynie z Kacpra Woryny, który zdobył 10 punktów. W awizowanym składzie brakuje Linusa Sundstroema. Jego brak jest wynikiem słabej formy. Zespół, który w tym starciu zdobędzie trzy punktu może zapewnić sobie udział w fazie play-off.

SOBOTA – 1 CZERWCA 2019

16:00 Nice 1. liga żużlowa – 8. kolejka: WSTĘP na żywo
Ipla

studio: Marcelina Rutkowska, Rafał Dobrucki, 

16:15 Nice 1. liga żużlowa – 8. kolejka: ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK – ORZEŁ ŁÓDŹ na żywo
Ipla

Komentarz: Piotr Olkowicz, Marcin Kuźbicki, reporterka: Anita Mazur

NIEDZIELA – 2 CZERWCA 2019

14:45 Nice 1. liga żużlowa – 8. kolejka: PGG ROW RYBNIK – ARGED MALESA TŻ OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak