Start turnieju wagi ciężkiej, jedną z atrakcji weekendu ze sportami walki w TV

Natura nie znosi próżni. Tego samego stwierdzenie trzymają się spoty walki. Po raz kolejny od piątku do niedzieli obejrzymy liczne gala MMA czy to boksu. Relacje aren bokserskich oraz MMA znajdziemy w Polsacie oraz Fighklubie.  Piątek przebiegać będzie pod znakiem […]

Natura nie znosi próżni. Tego samego stwierdzenie trzymają się spoty walki. Po raz kolejny od piątku do niedzieli obejrzymy liczne gala MMA czy to boksu. Relacje aren bokserskich oraz MMA znajdziemy w Polsacie oraz Fighklubie. 

Piątek przebiegać będzie pod znakiem boksu. Zaczniemy od ciekawej propozycji na polskim rynku. W Kościerzynie odbędzie się turniej wagi ciężkiej. Jest to nowość na polskim rynku bokserskim oraz promotorskim. W turnieju na Kaszubach wystąpi ośmiu zawodników wagi ciężkiej. Walczyć będą o 100 tys. złotych oraz kontrakt promotorski, który otworzy im drogę na dalszą zawodową karierę. W piątek odbędą walki ćwierćfinałowe oraz półfinałowe, nie zabraknie także innych zawodowych walk. Drugą galą bokserską tego dnia będzie relacja z Nottingham w Wielkiej Brytanii. Walką wieczoru będzie starcie w wadze piórkowej o pas WBA International pomiędzy Jordanem GillemEnrique Tinoco.

Noc z soboty na niedzielę to już tradycyjna transmisja prosto z Ameryki. W Tuscon w stanie Arizona czeka na nas rewanż za 2017. Pierwsze starcie pomiędzy Miguel Bercheltem a Francisco Vargasem dostarczyła wielu emocji, to była prawdziwa ringowa wojna. Wtedy pojedynek zakończył się w 11 rundzie przez KO w wykonaniu Berchelta i zdobyciu pasa WBC. Od tamtego czasu meksykanin czterokrotnie bronił tego tytułu. Teraz do ringu wejdzie po raz kolejny jako mistrz. Jeśli 27-latek wygra rewanż, będzie jednym z kandydatów do walki z Vasylem Łomaczenko.

PIĄTEK – 10 MAJA 2019

14:00 ONE Championship – Warriors of Light, Bangkok, Tajlandia: NONG-O GAIYANGHADAO – HIROAKI SUZUKI na żywo

Komentarz: Krzysztof Sendecki – Michał Stanisławski

18:45 Magazyn RING TVP SPORT na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl


19:00 
Rocky Boxing Night, Kościerzyna: TURNIEJ WAGI CIĘŻKIEJ na żywo
*(od 20:00 również w Polsat Sport HD)
IplaPolsat Sport HD

20:00 Gala Boksu, Nottingham, Wielka Brytania – walka o pas WBA: JORDAN GILL – ENRIQUE TINOCO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 12 MAJA 2019

04:00 Gala Bokus, Tucson, USA: MIGUEL BERCHELT – FRANCISCO VARGAS na żywo
Ipla

04:00 UFC 237: ROSE NAMAJUNAS – JESSICA ANDRADE na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam