9. kolejka 2. Bundesligi na kanałach Eleven Sports

Już w ten weekend czeka nas kolejna dawka spotkań z zaplecza Bundesligi. O tym, że warto śledzić tę ligę świadczy fakt, że różnica punktowa pomiędzy 2 i 13 zespołem wynosi raptem 6 punktów. Na pierwszy ekran wysuwa się sobotni hit […]

Już w ten weekend czeka nas kolejna dawka spotkań z zaplecza Bundesligi. O tym, że warto śledzić tę ligę świadczy fakt, że różnica punktowa pomiędzy 2 i 13 zespołem wynosi raptem 6 punktów. Na pierwszy ekran wysuwa się sobotni hit pomiędzy zespołami Greuther Furth i Jahn Regensburg.

Kolejkę rozpoczyna spotkanie dwóch największy przegranych ostatnich tygodni. Zarówno Darmstadt jak i Hamburg prezentują  bardzo słabą formę. Gospodarze tego spotkania przegrali ostatnie trzy mecze: z Dresden 4:1, z Bielefeld 2:1 oraz Kiel 4:2. Ich stosunek bramek z tych starć to 4:10. Po tych nie powodzeniach zespół spadł z czołówki aż na 13 miejsce. Podopieczni Christiana Titza w poprzednich trzech kolejkach nie strzelili żadnej bramki. Doznali kompromitującej porażki u siebie z Regensburgiem 0:5. Gracze Hamburga nie potrafili trafić do siatki w potyczce z Greuther Furth jak i Sankt Pauli. Mimo, że te drużyny są w czołówce to nie może być to wytłumaczenie dla popularnych Dinozaurów. Jeśli chcą awansować do Bundesligi to muszą zdecydowanie poprawić swoją grę. Ciekawostką tego spotkania jest fakt, że Hamburg w tym sezonie nie przegrał na obcym stadionie. Czy uda im się podtrzymać tę passę? Czy gospodarze przerwą serię trzech przegranych kolejno spotkań?

W sobotę w Furth miejscowe Greuther zmierzy się z Regensburgiem. Jest to spotkanie o miejsce na podium do co najmniej następnej kolejki. W tym meczu spotkają się drużyny, które mało bramek tracą (gospodarze) oraz dużo strzelają (goście). Zawodnicy Damira Buricia nie zaznali jeszcze w tym sezonie porażki na własnym stadionie. Podopieczni Achima Beierlorzera swoje ostatnie trzy zwycięstwa zawdzięczają świetną grą w pierwszej połowie. Wypracowali sobie optymalną przewagę bramkową i kontroli grę w drugiej połowie. Miejscowi jak już odnoszą zwycięstwa to tylko dzięki dobrej grze w drugich 45 minutach (konkretnie pod sam koniec meczu zadają decydujące ciosy). Te wszystkie cechy wskazują, że kibice, którzy przybędą na stadion będą świadkami ciekawego widowiska.

Ostatnim meczem tej kolejki będzie starcie pierwszej ekipy z ostatnią. FC Koeln podejmie Duisburg. Gospodarze  zdecydowanie lepiej czują się na wyjazdach, ponieważ wszystkie cztery mecze wygrali. Ich forma na własnym stadionie jest można powiedzieć średnia. W dotychczasowych spotkaniach dwa razy wygrali, raz zremisowali i raz przegrali. Mimo też niekorzystnej statystyki zdecydowanym faworytem tego są popularne Koziołki. Gracze z Duisburga już jedną niespodziankę w tym sezonie sprawili remisując w Furth. Są jedynym zespołem, który jeszcze w tym sezonie wygrał. Czy tym razem będą w stanie sprawić sensację?

PIĄTEK – 5 PAŹDZIERNIKA 2018

18:25 2. Bundesliga – 9. kolejka: SV DARMSTADT 98 – HAMUBRGER SV na żywo

SOBOTA – 6 PAŹDZIERNIKA 2018

12:55 2. Bundesliga – 9. kolejka: SpVgg GREUTHER FURTH – SSV JAHN REGENSBURG na żywo