Adonis Stevenson – Badou Jack hitem. Aż sześć gal sportów walki w polskiej telewizji!

Aż cztery gale boksu zawodowego, jedną MMA oraz jedną z kickboxingu, będziemy mogli oglądać od piątku w nadchodzącym weekendzie ze sportami walki.  BOKS GALA W TORONTO Zdecydowanie najciekawszym punktem weekendu będzie walka w Toronto, gdzie Adonis Stevenson podejmie Badou Jacka. […]

Aż cztery gale boksu zawodowego, jedną MMA oraz jedną z kickboxingu, będziemy mogli oglądać od piątku w nadchodzącym weekendzie ze sportami walki. 

BOKS
GALA W TORONTO
Zdecydowanie najciekawszym punktem weekendu będzie walka w Toronto, gdzie Adonis Stevenson podejmie Badou Jacka. Kanadyjczyk jest mistrzem świata WBC od wielu lat, ale niektórzy powątpiewają w jego wysokie umiejętności. Adonis mierzył się bowiem przez ten czas z mniej wymagającymi przeciwniczkami, albo takimi, którzy wyjątkowo pasowali mu stylowo. Badou Jack powinien wreszcie odpowiedzieć na pytanie, na co stać Stevensona. Szwed jest pięściarzem z najwyższej klasy, chociaż długo musiał to udowadniać. Często podejmował bardziej renomowanych przeciwników, z którymi albo wygrywał, albo dawał remisowe starcia. Wydaje się, że największym atutem Badou będzie wyszkolenie techniczne i waleczność. Te dwie umiejętności stoją u niego na absolutnie najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o układ stylów, Adonis powinien mu pasować. Szwed musi mieć jednak świadomość, że Stevenson to jeden z największych siłaczy w wadze półciężkiej, zawodnik posiadający piekielnie mocne uderzenie oraz znakomitą sylwetkę, którą ułatwia mu tłamszenie rywala w ringu. Co wygra tym razem? Siła czy spryt? Przekonamy się już w niedzielę rano!

KARTA WALK GALI W TORONTO
Adonis Stevenson – Badou Jack
Kane Heron – Ivan Alvarez
Mikael Zewski – Diego Luque
Oscar Rivas – Herbe Hubeaux

GALA W NADARZYNIE
Grupa Tymex Boxing Promotions proponuje wydarzenie w Nadarzynie, gdzie w walce wieczoru zaprezentuje się Robert Parzęczewski. Dla „Araba” będzie to już trzeci pojedynek w tym roku. Ostatni raz zaprezentował się na Polsat Boxing Night, nokautując w ósmym starciu Tima Cronina. Teraz zmierzy się z Brazylijczykiem Jacksonem Juniorem. Przybysz z Ameryki Południowej to ciekawy journeyman, który jednak nie ma ambicji na odnoszenie zwycięstw. Przyjeżdża do faworytów, „daje” im wygrać, nie tracąc zbyt dużo zdrowia, bierze pieniądze i wraca do domu. Wydaje się, że Parzęczewski powinien stosunkowo łatwo wygrać.

KARTA WALK GALI W NADARZYNIE
Robert Parzęczewski – Jackson Junior
Mateusz Rzadkosz – Lewan Luchutaszwili
Damian Wrzesiński – Merab Turkadze
Tomasz Gromadzki – Mariusz Runowski
Martin Gottschall – Paweł Strykowski

GALA W INDIO
Oscar de la Hoya zaprezentuje w Indio dwóch swoich kolejnych talentów w kategorii lekkiej. W walce wieczoru Filipińczyk Romero Duno podejmie doświadczonego Gilberto Gonzaleza, natomiast nieco wcześniej Meksykanin Oscar Duarte zmierzy się z cenionym Reyem Perezem. Brak zwycięstwo któregoś z młodych pięściarzy byłoby dużą niespodzianką, chociaż trzeba pamiętać, że obaj nie mają już doskonałego rekordu.

KARTA WALK GALI W INDIO
Romero Duno – Gilberto Gonzalez
Oscar Duarte – Rey Perez

GALA W MEDIOLANIE
Stawką walki wieczoru w Mediolanie będzie pas mistrza Europy w wadze super piórkowej. Zmierzą się o niego Devis Boschiero i Faroukh Kurbanov. Zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikiem jest Włoch, dla którego będzie to 52. walka na zawodowych ringach (45 z nich wygrał). Notuje on serię sześciu wygranych z rzędu, choć uczciwie trzeba przyznać, że nie mierzył się w tym czasie z cenionymi rywalami. Bardzo trudno powiedzieć cokolwiek o jego przeciwniku. Belg jest niepokonany, ale w jego resume trudno znaleźć znaczące skalpy. Wiemy jedno, pojedynek ten najprawdopodobniej zakończy się decyzją sędziów, bowiem obaj nie posiadają atutów w rękawicach.

KARTA WALK GALI W MEDIOLANIE
Devis Boschiero – Faroukh Kurbanov
Maxim Prodan – Gyorgy Mizsei Jr
Orlando Fjordigiglio – Ferenc Hafner

MMA
UFC FIGHT NIGHT 129
Federacja UFC tym razem wyemigrowała ze swoimi galami aż do Chile. W Santiago zobaczymy bardzo ciekawą galę, gdzie w walce wieczoru Kamaru Usman podejmie Damiana Maię. Faworytem potyczki będzie „The Nigerian Nightmare”, który w UFC jeszcze nie przegrał. Usman stoczył już pięć pojedynków i wszystkie zwyciężył. Jeśli w sobotnią noc znów wygra, pewnie dostanie zaszczyt walki o pas. Łatwo mieć jednak nie będzie, bowiem Brazylijczyk góruje nad nim doświadczeniem, a nie można mu przecież odmówić wielkiego serca do walk. Dla Damiana może być to też ostatnia szansa na utrzymanie kontraktu w UFC, ponieważ przegrał dwie wcześniejsze walki.

KARTA WALK GALI UFC FIGHT NIGHT 129
Kamaru Usman – Demian Maia
Alexa Grasso – Tatiana Suarez
Jared Cannonier – Dominick Reyes
Guido Canetti – Diego Rivas
Andrea Lee – Veronica Macedo
Vicente Luque – Chad Laprise

DSF KICKBOXING CHALLENGE 15
Federacja DSF Kickboxing Challenge to jedna z najprężniej rozwijających się federacji kickboxingu w Europie. Już teraz jej włodarze są w stanie zachęcić do walk gwiazdy KSW, takie jak Maciej Jewtuszko czy Michał Kita. Pierwszych z nich zobaczymy w akcji już w piątek. „Irokez” podejmie Roberta Krasonia. W walce wieczoru zaprezentuje się też popularny Jan Lodzik, którego przeciwnikiem będzie już stały uczestnik DSF Challenge Juri Żukowski. Oprócz tego kibice zobaczą m.in. starcie Patryka Kuryłeka z Dawidem Mańkowskim oraz mecz Polska – Litwa, gdzie zobaczymy kilka pojedynków między kickboxerami z tych państw.

pasek2

PIĄTEK – 18 MAJA 2018

04:00 Golden Boy Boxing, Indio, USA: ROMERO DUNO – GILBERTO GONZALEZ na żywo


20:00 
Gala Boksu, Potsdam, Niemcy: NINA MEINKE – ELINA TISSEN na żywo

19:30 DSF Kickboxing Challenge 15 – Bastion Chwały, WarszawaJAN LODZIK – JURI ŻUKOWSKI; POLSKA – LITWA na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Edward Durda
Studio: Paulina Bojarska
Reporter: Adam Westfal

SOBOTA 19 MAJA 2018

19:00 Gala Boksu, Mediolan, Włochy: DEVIS BOSCHIERO – FAROUKH KOURBANOV na żywo


20:30 
Gala Boksu, Nadarzyn, Polska: ROBERT PARZĘCZEWSKI – JACKSON JUNIOR na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 20 MAJA 2018

03:45 Gala Boksu, Toronto, Kanada: ADONIS STEVENSON – BADOU JACK na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

04:00 UFC Fight Night 129: DEMIAN MAIA – KAMARU USMAN na żywo
Polsat Sport HDIpla

pasek2

About Jakub Zegarowski