Alpejski Puchar Świata w Madonna di Campiglio na antenie Eurosportu 1

W piątek narciarze alpejscy po raz ostatni przed świętami Bożego Narodzenia, staną na starcie zimowej rywalizacji. Slalom mężczyzn odbędzie się we włoskim kurorcie Madonna di Campiglio.  Zeszłoroczną rywalizacje na trasie Canalone Miramonti wygrał Henrik Kristoffersen. Drugi wynik osiągnął wówczas Marcel […]

W piątek narciarze alpejscy po raz ostatni przed świętami Bożego Narodzenia, staną na starcie zimowej rywalizacji. Slalom mężczyzn odbędzie się we włoskim kurorcie Madonna di Campiglio. 

Zeszłoroczną rywalizacje na trasie Canalone Miramonti wygrał Henrik Kristoffersen. Drugi wynik osiągnął wówczas Marcel Hirscher, a na najniższym stopniu podium uplasował się Stefano Gross. Również w tym sezonie wspomniani zawodnicy mogą powalczyć o najwyższe lokaty. Na czele klasyfikacji slalomowej znajduje się Kristoffersen.

Na starcie piątkowych zawodów pojawić się ma 82. zawodników. Rywalizację rozpocznie Andre Myhrer. Na stoku pojawi się także reprezentant Polski. Z numerem 80. na trasę slalomu wyruszy Michał Jasiczek. Polak w  zeszłorocznej rywalizacji był bardzo bliski wywalczenia punktów Pucharu Świata. Ostatecznie jednak został sklasyfikowany na 31. pozycji i nie zdołał zakwalifikować się do drugiego przejazdu.

Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport 1. Początek pierwszego przejazdu o godzinie 17.45. Drugi przejazd finałowej trzydziestki zobaczymy o 20:45.

pasek2

PIĄTEK – 22 GRUDNIA 2017

17:30 Puchar Świata, Madonna di Campiglio, Włochy: SLALOM MĘŻCZYZN – 1. PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

20:30 Puchar Świata, Madonna di Campiglio, Włochy: SLALOM MĘŻCZYZN – 1. PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

pasek2

About Michał Winiarczyk