Arcytrudne zadania polskich drużyn. 5. kolejka Ligi Mistrzyń CEV w sportowych kanałach Polsatu

Przed trzema polskimi drużynami rywalizującymi w Lidze Mistrzyń CEV arcytrudne zadanie. Żaden z nich nie będzie faworytem, a osiągnięciem będzie już samo wygranie seta.  We wtorek wieczorem w łódzkiej Atlas Arenie, Grot Budowlani podejmą Vakifbank Stambuł. Naszpikowana gwiazdami ekipa gości […]

Przed trzema polskimi drużynami rywalizującymi w Lidze Mistrzyń CEV arcytrudne zadanie. Żaden z nich nie będzie faworytem, a osiągnięciem będzie już samo wygranie seta.

We wtorek wieczorem w łódzkiej Atlas Arenie, Grot Budowlani podejmą Vakifbank Stambuł. Naszpikowana gwiazdami ekipa gości nie powinna mieć większych problemów z odniesieniem pewnego zwycięstwa. Gospodynie przeciwstawią się ambicją i zaangażowaniem, ale nie umiejętnościami sportowymi. Trzeba jednak pamiętać, że w Stambule Łodzianki urwały seta. Powtórzenie tego wyniku we wtorek byłoby dużym sukcesem.

Trudny wyjazd przed Chemikiem Police. Po zmianie trenera Policzanki udadzą się do Rosji na mecz z Dynamem Kazań. Rosjanki to jedne z faworytek do końcowego tryumfu, które w dotychczasowych czterech spotkaniach nie straciły choćby seta. Pewnie wygrały również na hali w Szczecinie, deklasując Chemik w pierwszym meczu. Tym razem może być podobnie, ale miejmy nadzieję, że zmotywowane Policzanki postawią większy opór.

Wyjazdowe spotkanie z liderem grupy czeka też na Developres SkyRes Rzeszów. Słoweńskie Alba Blaj to chyba największe zaskoczenie tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzyń CEV. Ekipa ta znajduje się w doskonałej formie i pewnie udowodni to w czwartkowy wieczór. W Rzeszowie wygrały pewnie 3:0, tylko w jednym secie mając minimalne kłopoty. Wydaje się, że powtórka z rozrywki jest więcej niż prawdopodobna.

To może być ciężki tydzień dla polskiej żeńskiej siatkówki…

WTOREK – 20 LUTEGO 2018

16:55 Liga Mistrzyń CEV – grupa D: GALATASARAY SK STAMBUŁ – DINAMO MOSKWA na żywo

CZWARTEK – 22 LUTEGO 2018

16:55 Liga Mistrzyń CEV – grupa A: CSM VOLEI ALBA BLAJ – DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW na żywo