Bałkańska Liga SEHA zdominuje Sportklub

Trzy dni i aż 5 transmisji z handbalowych boisk całej Europy. Tradycyjnie już w środku tygodnia będziemy mogli emocjonować się kolejnymi kolejkami bałkańskiej Ligi SEHA oraz DKB Handball Bundesligi. Transmisje oczywiście w telewizji Sportklub. Wydawało się, że w Bałkańskiej lidze […]

Trzy dni i aż 5 transmisji z handbalowych boisk całej Europy. Tradycyjnie już w środku tygodnia będziemy mogli emocjonować się kolejnymi kolejkami bałkańskiej Ligi SEHA oraz DKB Handball Bundesligi. Transmisje oczywiście w telewizji Sportklub.

Wydawało się, że w Bałkańskiej lidze SEHA faworyt rozgrywek jest tylko jeden. Jednak po trzech kolejkach stawka jest bardzo wyrównana i nie widać dużych różnic punktowych.  Hitem kolejki wydaje się spotkanie obecnego lidera HC Vardar z mistrzem Rumunii. Mająca za sobą weekendowe spotkanie w lidze mistrzów HC Vardar w najbliższym spotkaniu wystąpi najprawdopodobniej zawodnikami, którzy w ostatnich czasach mało pojawiali się na boisku. W podobnej sytuacji może być HC CSA Steaua Bukareszt. Drużyna z Rumunii, w poprzednim tygodniu rozegrała aż dwa spotkania ligi SEHA w trzy dni. Więc wydaje się, że w bezpośrednim spotkaniu, zobaczymy dużą liczbę zmian. Nie oznacza to jednak, że nie będzie emocji na boisku. Innym ciekawym spotkaniem będzie starcie niepokonanego jeszcze w tym sezonie Mieszkow Brześć z ligowym średniakiem Tatran Presov. Drużyna z Białorusi, która w lidze gra jako gość, może pochwali się najbardziej bramkostrzelnym zespołem w całej lidze. W najbliższym meczu będą mieli okazje, podgonić jeszcze ten wynik. Ponadto zobaczymy spotkania HC Nexe z HC Zeleznicar 1949 oraz Metalurgu Skopje z RK Izvidać.

Mało kto przed sezonem przewidywał, że po pierwszych pięciu kolejkach SC Magdeburg będzie przewodził w tabeli. Podopieczni Benneta Wiegerta, są jedną z dwóch drużyn, które jeszcze nie doznały smaku porażki. Wydaje się, że i w najbliższym spotkaniu nie będą mieli problemu z utrzymaniem swojej serii. Ich najbliższym przeciwnikiem będzie TSV GWD Minden. Drużyna z Nadrenii Północnej-Westfali w poprzedniej kolejce 29:22 HC Erlangen. Podstawowym obrońcom SC Magdeburg w tym sezonie jest Piotr Chrapkowski, który zbiera pozytywne komentarze za swoje tegoroczne występy.

WTOREK – 18 WRZEŚNIA 2018

17:00 Liga SEHA – 4. kolejka: HC MIESZKOW BRZEŚĆ – TATRAN PRESOV na żywo


20:15 Liga SEHA – 4. kolejka: HC VARDAR – HC CSA STEAUA BUKARESZT na żywo

Komentarz: Kacper Merk

ŚRODA – 19 WRZEŚNIA 2018

19:00 Liga SEHA – 4. kolejka: HC NEXE – HC ZELEZNICAR 1949 na żywo


20:45 
Liga SEHA – 4. kolejka: METALURG SKOPJE – RK IZVIDAČ na żywo

CZWARTEK – 20 WRZEŚNIA 2018

19:00 DKB Handball Bundesliga – 6. kolejka: SC MAGDEBURG – TSV GWD MINDEN na żywo

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam